Новости ›› Полтава и область

Ольга Лисак поставила пам’ятник особистому ворогові Гітлера

19.06.2008 11:50 | просмотров: 1077
У Лохвиці потріскався пам’ятник уродженцю міста герою Великої Вітчизняної командиру підводного човна Олександрові Марінеско. Днями монумент за свої гроші ремонтуватиме 56-річна Ольга Лисак, власниця кафе ”Чайка” в центрі міста. Пам’ятник вона замовила й поставила торік.

Скульптура — це корабель, що розміщений на двометровому постаменті. Збоку внизу — пам’ятна табличка. Олександр Марінеско народився в Лохвиці, за кілька тижнів його батьки переїхали до Одеси. Тож у багатьох біографіях Марінеско значиться, що він народився в Одесі. Його справжнє прізвище — Марінеску — батько був румун. Його називають особистим ворогом Адольфа Гітлера, бо він підводним човном потопив німецький корабель ”Вільгельм Гуслов” із 3 тис. найкращих німецьких солдатів.

— Минулого року Ольга Лисак звернулася з проханням виліпити великий чайник, який можна було б поставити перед входом у кафе, — каже місцевий скульптор Віктор Хоменко. — Я порадив, якщо кафе ”Чайка” — значить, потрібне щось морське. Жінка попросила зробити вітрильника. Матеріал замовниця надала сама. Про сумнівну якість сучасного цементу я попереджував, радив обрати ”зимовий” церезит.

Лисак каже, на відпочинку в Одесі була в одному з місцевих музеїв. Екскурсовод сказала, що Марінеско був уродженцем Одеси. Жінку це дуже обурило.

— Вирішила поставити пам’ятник герою, щоб лохвичани його пам’ятали, — пояснює Ольга Лисак.

Скульптор Хоменко зауважує, те, що корабель стане пам’ятником Марінеско, він не знав. Каже, ліпив прикрасу для кафе.

— Хазяйка ”Чайки” встановила пам’ятник сама, добровільно, за свої кошти, — говорить мер Лохвиці Надія Солонець, 59 років. — З міськрадою проект погоджувала, обіцяла сама ремонтувати, обслуговувати. Питання, чи на такому кораблі плавав Марінеско, не стояло — скульптурне зображення підводного човна не виглядає так ефектно. Єдине, що попросила, це встановити ліхтар, щоб на нього світив. На жаль, через специфіку матеріалу скульптура часто ламається.

Вперше вітрильник постраждав від хуліганів за два дні після встановлення. Табличку виготовили пізніше, завдяки їй пам’ятник перестали руйнувати.

Скульптуру виготовлено з бетону на основі цементу, на металевій арматурі. Білою водоемульсійною фарбою її покрила Ольга Лисак.

— Хоч би скульптор дав рік гарантії, — говорить Ольга. — Адже за сам кораблик узяв п’ять тисяч гривень. Я радила йому звернутися до людей, які знаються на скульптурі, щоб допомогли підібрати матеріал. Проте зробив вітрильника із гіпсу. Я охоче дам гроші на матеріали, щоб тільки відновив. Днями збираємося самі із знайомою заліплювати на кораблі дірки.


Источник: gpu.ua
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
19.06.2008 12:04 Arhangel
Треба для таких діл норальні матеріали брати. Так завжди: роблять рекламу, а виходить культура. Тепер я розумію в чому перевага Капіталістичного суспільства.

19.06.2008 12:12 Luchik
Блин, а я то думал всегда что то просто так, от нечего делать кораблик стоит... да еще и место такое - на перекрестке тод самой проезжей частью. Короче лажа это все!

19.06.2008 19:50 Аноним
Так тож москальский герой. Нафиг треба он нам в незалежной Украине? Вот если бы гитлеровским подводникам поставили, то было б дело. Они ж всё против москалей бились, за свободу Украины значит.

19.06.2008 20:02 Аноним
Так и СС с гестапо, и Шухевич, и Бандера, и Петлюра - все они в своё время тоже сражались с Советами за нашу свободу. Надо понимать, что они тоже заслуживают памятника.

19.06.2008 21:43 Аноним
Да, странные у нас герои! Как минимум мутные...

От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: