Новости ›› Полтава и область

На бюджет участі Полтавської громади подали проєкт з підсвітки пам’ятника гетьману Іванові Мазепі

05.11.2021 12:25 | просмотров: 17454
Ініціатор проєкту – Полтавський обласний краєзнавчий музей імені Василя Кричевського. На балансі саме цієї обласної комунальної установи згідно з рішенням сесії обласної ради й перебуває пам’ятник гетьману Іванові Мазепі.


«Пам’ятник не має підсвітки в нічний час. Це призводить до актів вандалізму та інших ризиків, втрачається туристична привабливість об’єкту . Проєкт дасть можливість вночі за допомогою світла візуально виділити об’єкт серед інших архітектурних форм й забезпечити його збереження та доступність для мешканців та гостей міста», - стверджують розробники проєкту. Бюджет складає 97 тисяч 200 гривень. «У Полтаві ми маємо один із перших монументів у світі , де видатного гетьмана Івана Мазепу показано у повний зріст ! Щовечора, постать, ХОВАЄТЬСЯ під ковдру темряви замість того , щоб возвеличуватися у світлі незалежно від часу доби! 2,5 тони 3,2 метри! Виготовлено за кошти благодійників ! За його встановлення боролися 2009 по 2015 рік ! Пам’ятка страждала від слабкості вандалів , які принижувалися, зазіхаючи на цілісність благородного витвору мистецтва ! Усипати його підніжжя зорями з грунтових світильників та підсвітити пам’ятник проливши світлопідсвітки в один клік!», - закликала полтавців підтримати проєкт заступниця директора музею Катерина Бабіч.

«Проголосував за цей важливий і потрібний проєкт. Кожен охочий мешканець Полтавської міської територіальної громади також може підтримати нічне освітлення пам’ятника борцю з московською неволею не словом, а ділом, зайшовши за цим посиланням https://bit.ly/3o25cUW », - зазначив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

Полтавський офіс УІНП
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: