Новости ›› Полтава и область

У ПОЛТАВІ ВІДЗНАЧИЛИ 130-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЄВГЕНА КОНОВАЛЬЦЯ-ФОТО

14.06.2021 12:24 | просмотров: 22530
Патріотична громадськість Полтавщини за участю депутатів Полтавської міської ради Юліана Матвійчука і Ігоря Скляра та співробітників Українського інституту національної пам’яті (УІНП) вшанувала одного із найвидатніших борців за незалежність України у 20 столітті, полковника Євгена Коновальця. Просвітницько-меморіальне дійство влаштували з нагоди 130-ої річниці з дня народження Євгена Коновальця. Ця пам’ятна дата згідно з Постановою Верховної Ради цьогоріч відзначається на державному рівні. Захід відбувся біля інформаційної (анотаційної) пам’ятної дошки Євгену Коновальцю, яку торік відкрили з нагоди сторіччя створення Української військової організації на фасаді будівлі полтавської ЗОШ № 34 Полтавської міської ради, яка розташована за адресою: бульвар Євгена Коновальця, 8 (мікрорайон Сади-2).

Почесну варту біля дошки несли активісти Всеукраїнської громадської організації «Сокіл», одягнені у форму Армії УНР.
«Євген Коновалець - людина епоха, людина легенда, лицар XX століття, який пожертвував усім заради незалежності України! Після стількох років російської інформаційної окупації ми потроху прокидаємось. Лише за останні 5 років в Полтаві маємо пам`ятник Івану Мазепі, декомунізацію парків та вулиць, пам’ятні дошки Коновальцю, Петлюрі, Міхновському, тимчасовий пам`ятник жертавам Голодоморів ХХ ст, який стане меморіалом. Червоно-Чорний прапор боротьби на офіційному рівні підіймається біля міської ради на свята, буде споруджено пам`ятник Симону Петлюрі. У 2019-2020 роках за програмою націонал-патріотичного виховання міська рада вивішувала борди, присвячені Коновальцю, Горліс-Горському та іншим героям. І це лише початок - українізацію вже не зупинити!», - звернувся до присутніх депутат Полтавської міської ради, ветеран російсько-української війни Юліан Матвійчук. Він нагадав, що у Полтаві в рамках декомунізації у 2016 році бульвар комуністичного військового злочинця маршала Конєва перейменовано на честь Євгена Коновальця.

Регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар акцентував на важливих моментах державної політики національної пам’яті : «Згідно з Законом «Про правовий статус та вшанування борців за незалежність України у 20 ст.» УВО, ОУН і УПА визнано організаціями, які боролись за незалежність у 20 ст. Верховна Рада прийняла Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році», згідно з якою цьогоріч 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця відзначається на державному рівні». Пустовгар наголосив: «один з ідеологів українського націоналізму Євген Коновалець народився 14 червня 1891 року в Зашкові на Львівщині. Його постать стала своєрідним «містком» між двома поколіннями борців за незалежність України. Маємо знати, пам’ятати і шанувати внесок військового і політичного діяча, полковника Армії УНР Євгена Коновальця у визвольну боротьбу. Саме він керував одним із найбоєздатніших підрозділів армії УНР — корпусом Українських Січових стрільців. Саме він у 1920 році очолив УВО, саме він став першим головою Організації українських націоналістів».

Також промовляли протоієрей Свято-Покровського храму ПЦУ о.В’ячеслав Рукас, голова обласного осередку ГО «Сокіл» Георгій Сьомін, провідник обласної організації ОУН Ірина Баб’як, голова історично-краєзнавчого клубу ім. Федора Борківського при Полтавській міській центральній бібліотеці Ніна Кирпотіна та ін.
Завершилися урочистості покладанням квітів до пам’ятної дошки та виконанням Державного гімну.

Північно-східний відділ УІНП
Світлини:ГО «Сокіл»
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: