Новости ›› Полтава и область

У Полтаві вдруге організували благодійний Мстиславівський марафон-фото, відео

08.06.2021 22:27 | просмотров: 22432
5 червня 2021 року, в річницю Всеукраїнського Собору УАПЦ, на якому було обрано Патріарха Київського і всієї України Мстислава (Скрипника), в центрі Полтави в Корпусному парку відбувся благодійний Мстиславівський марафон. Організатори з Харківсько-Полтавської єпархії Православної Церкви України (ПЦУ) мали на меті зібрати гроші для порятунку хати, в якій народився і виріс патріарх Мстислав та привернути увагу полтавців до постаті учасника Української революції 1917-21 рр., видатного громадського і релігійного діяча https://bit.ly/3cnmB5I , який активно відстоював ідею помісної церкви й сприяв відродженню в Україні Української Автокефальної православної церкви та облаштував духовний центр українського православ’я в Саут-Баунд-Бруку (США, штат Нью-Джерсі).

Вперше марафон провели у 2019 році, під час якого вдалося зібрати близько 11 з половиною тисяч гривень. «Цьогоріч цю благодійницьку ініціативу священики ПЦУ, громадські діячі і меценати відновили. Активно нас підтримали Running club Poltava та обласна федерація «Кіокушин Карате»», - розповів громадський діяч і один із організаторів спортивного дійства Ігор Кіянчук.

Марафон відбувся у дружній атмосфері й став не лише спортивною, але й просвітницькою, мистецькою і екологічною акцією. Порадували своїм співом артисти Полтавської обласної філармонії. Цього дня відзначався Всесвітній день охорони навколишнього природнього середовища. Тож керівниця екологічного відділу Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ Людмила Теймуразян влаштувала екопросвітницьку акцію: презентовано банери та листівки просвітницького характеру громадської організації «Полтава без сміття» й регіонально-ландшафтного парку «Диканський». А ще охочі мали змогу придбати різноманітні товари, виготовлені власноруч полтавськими майстрами.

Дякуючи волонтеру Геннадію Полових, було організовано спортивну складову Мстиславівського марафону: визначено маршрут, нанесено позначки «старт» та «фініш», відмірялися секундоміром результати.

Перед забігом присутніх Благословив захід архієпископ Афанасій, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією ПЦУ. Цьогоріч полтавці бігли на таких дистанціях: 300м, 1 км та 3 км., сплативши за участь благодійний внесок від 100 гривень. Вдалося назбирати 5390 гривень, які спрямують на підготовку до реставрації будинку патріарха Мстислава.

https://www.facebook.com/vrbratstvo/videos/3967399580046059/

«Хата потребує реконструкції. Це має бути музей, де було б відображено епоху, в яку жив патріарх Мстислав. З елементами меблів, які були тоді. Це будуть кімнати, в яких покажемо його діяльність, священниче служіння, політичне, громадське служіння. Свого часу ми зробили косметичний ремонт, тут відбувались екскурсії, всі експонати, що були на той час нам передані, були розташовані на місцях. Але сам дах був настільки протрухлий, що неможливо було підлатати. Абсолютно все треба перебирати. Сволоки, балки тощо,?прокоментував телеканалу «Суспільне. Полтава» протоієрей Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ о. Олександр Горай.Переможців марафону Архієпископ Афанасій нагородив грамотами, медалями та пам’ятними сувенірами. Найкращі бігуни також отримали подарунки й від Полтавського офісу Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті. «Ми надали організаторам книгу про волонтерів російсько-української війни та набори плакатів «Військова еліта Української революції 1917-21». Сподіваємося, наша просвітницька продукція поглибить історичні знання серед прихильників здорового способу життя. Як відомо, в юності майбутній Патріарх Мстислав служив хорунжим полку імені Костя Гордієнка й у 3-й Залізній дивізії Армії Української Народної Республіки,і навіть - особистим ад’ютантом Симона Петлюри», - сповістив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.


Оркомітет марафону
Світлини: Юлія Манойленко
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: