Новости ›› Полтава и область

Полтавський науковець координуватиме україно-чеський проєкт з усної історії

26.03.2021 11:45 | просмотров: 23084
Український інститут національної пам’яті (УІНП) та чеська Асоціація з міжнародних питань уклали меморандум про реалізацію освітнього проєкту «Усна історія». Одним із його партнерів є Українська асоціація усної історії, а його координатором в Україні – Юрій Волошин, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, член Української асоціації усної історії. Перший онлайн-семінар у межах проєкту для вчителів історії відбудеться вже 31 березня – 1 квітня 2021 року. До участі запрошуються й вчителі та викладачі історії з Полтавщини. Про це повідомили в полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП.


Український освітній проєкт «Усна історія» реалізовуватиметься у 2021-2022 роках. Він передбачає 12 онлайн-семінарів для вчителів історії з отриманням сертифікату. А також конкурс шкільних усно-історичних проєктів на тему «Повсякденне життя в СРСР у період 1980-1991 років». Детальніша інформація про конкурс та семінари на тематичному сайті: ustnayaistoriya.info. Анонс першого семінару та реєстрація за посиланням. Мета проєкту – підвищити інтерес учнів та вчителів до новітньої історії, методу усної історії, а також за допомогою методу «learning by doing» (навчання у процесі роботи) підвести їх до роздумів про різну інтерпретацію історії, суб’єктивність переживання людиною різних історичних подій. Проєкт реалізується за фінансової підтримки Програми трансформаційної співпраці Міністерства закордонних справ Чехії.

Довідково: Громадська організація Чеської Республіки «Асоціація з міжнародних питань» (Asociace pro mezin?rodn? ot?zky, АМО) сприяє діaлогу між укрaїнськими й чеськими вчителями, методистaми тa експертами у сфері освіти від 2005 року. За підтримки програми Trans Міністерства закордонних справ Чехії та Чеської агенції розвитку в Україні здійснюється низка проєктів, спрямованих на посилення процесів реформування освіти. Основні напрямки проєктів – інклюзія та рівний доступ до навчання, підвищення якості освіти, використання методу усної історії при вивченні новітньої історії. За час своєї роботи в Україні АМО організувала майже 80 семінарів для вчителів історії та майбутніх педагогів у всіх областях України.

Усно-історичні дослідження є одним із напрямків діяльності УІНП. З 2014 року в межах цього напрямку УІНП реалізує два масштабні проєкти: «Майдан: усна історія» та «АТО: усна історія». Зокрема, було видано понад 10 збірок усних свідчень про події Революції гідності та російсько-української війни. Наприкінці березня 2021 року УІНП презентує масштабний архів усної історії.

За матеріалами офіційного сайту УІНП
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: