Новости ›› Разное

Діджиталізація Чорнобиля: розробники мобільного додатку відсканували Зону Відчуження

13.09.2020 14:57 | просмотров: 28742
Команда презентувала демо-версію першого мобільного додатку Чорнобиля та проводить діджитальне сканування об`єктів Зони Відчуження, щоб зберегти їх у 3D моделях та у віртуальних просторах, не допустивши втрати культурної спадщини через природні руйнування та пожежі.

Chernobyl APP (1).jpg
Цієї весни під час пожеж Україна втратила частину пам’яток Чорнобиля. Від вогню постраждало близько 5% території заповідної території, 12 віддалених сіл, санаторій «Смарагдовий», піонерський табір «Казковий», військове місто Чорнобиль-2. Перелік не є вичерпним, але навіть він дає зрозуміти, що втрачено значну частину культурної спадщини України, і якщо природа і фауна ще може відновитись, то побудовані людиною споруди - ні, адже крім пожеж для них також є характерними і природні руйнування, через які відвідувачам заборонено заходити в будівлі Зони Відчуження.

Саме тому, команда першого мобільного додатку Чорнобиля почала процес сканування об’єктів Зони та відцифрувала значну їх кількість, серед яких: Колесо Огляду, об’єкти центральної площі міста Прип’ять, радіолокаційна станція Дуга. Діджиталізація об’єктів проходить за допомогою сучасних засобів фотограмметрії, лазерного сканування об’єктів та створення сферичного фото та відео для віртуальних просторів, за допомогою: дронів, лазерних сканерів та високоякісної знімальної техніки.
«Я займаюся Чорнобилем близько 3-х років, реалізуючи культурні та соціальні проєкти у Зоні Відчуження. Під час пожеж у квітні 2020 я був головою Волонтерського Штабу при Громадській раді ДАЗВ на межі з Зоною Відчуження та на власні очі бачив, як горять покинуті села та відомі локації Зони. Саме в той момент мені стало цілком зрозуміло, що Чорнобилю, яким ми знаємо зараз, залишилося небагато часу. Природа повертається, на дахах та балконах домів у Прип’яті вже виросли великі дерева, будівлі руйнуються, села заростають. Ми повинні зберегти те, що маємо для історії України та наших дітей.
Це робота з матеріальною і нематеріальною культурною спадщиною, фіксація моменту та діджиталізація історичних об’єктів сучасними засобами. Це вкрай важливе питання! Як ми собі пробачимо, наприклад, якщо при можливих пожежах згорить ще щось цінне?», - відомий український медіа артист, автор проєкту ARTEFACT Валерій Коршунов
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: