Новости ›› Полтава и область

У Полтаві провели вечір пам’яті Ніла Хасевича «Графічний стиль УПА»

11.12.2019 10:15 | просмотров: 2950
З нагоди 114 річниці дня народження Ніла Хасевича - автора більшості агітаційних плакатів, листівок та облігацій Української Повстанської Армії (УПА) громадська молодіжна організація «Сокіл» спільно з однією з туристичних агенцій облцентру провела у одній із кав’ярень Полтави вечір пам’яті славетного художника-графіка.

Метою заходу була популяризація борців за незалежність України 20 століття, прикладів їхньої героїчної боротьби, національно-патріотичного виховання української молоді. У вечорі взяли участь студенти Полтавських вишів, один із засновників ГО «Save Polava» Ігор Кіянчук, очільники одної із туристичних агенцій Полтави, екс-голова Шевченківської районної в м. Полтава Ради Роман Чабановський, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар. Останній сповістив журналістам, що зусиллями телеканалу UA: Перший та УІНП у рамках проекту «Люди Свободи» створено короткий просвітницький ролик про художника і воїна УПА.Захід мав благодійний характер: було влаштовано збір коштів, які організатори спрямують на протезування воїнів російсько-української війни (АТО-ООС). Організатори розмістили у кав’ярні міні-виставку підпільних робіт-репродукцій Ніла Хасевича. Також учасники вечора прослухали лекцію про життя, творчий доробок та боротьбу художника, праці якого знають далеко за межами нашої держави. Лекторка Анастасія Городчаніна повідала про
найцікавіші та найдоленосніші факти та рішення з життя засновника графічного стилю УПА, художника
Ніла Хасевича,
Зокрема, пані Анастасія розповіла про те як роботи видатного Українця єврейського походження у 1951році потрапили до делегатів ООН і у 1952 році були опубліковані в Філадельфії. Йшлося про незвичайну, дуже не просту та сповнену боротьби і втрат долю Хасевича, про несподіваний зв`язок з Полтавою та дивувалися професійності та високохудожності його робіт. «Я не можу битися зброєю, але б`юся різцем і долотом. Я, каліка, б`юся в той час, коли багато сильних і здорових людей в світі навіть не вірять, що така боротьба взагалі можлива… Я хочу, щоб світ знав, що визвольна боротьба триває, що українці б`ються», – написав Ніл Хасевич за рік до своєї загибелі.
Студенти історичного факультету розповіли присутнім про розгалужену агентурну мережу ОУН на Полтавщині та напрямки діяльності борців за незалежність. Пролунала інформація про те як і коли в Полтаві діяло, за висловом радянських спецслужб, «глубокое националистическое подполье», про інформаційну та агітаційну роботу, зокрема про
підпільні друковані видання ОУН в Полтаві (журнали, книги, часописи).

Присутні проводили паралелі між боротьбою УПА і сучасністю. Зокрема, Олег Пустовгар у коментарі одному із інтернет-видань наголосив : «Ворог і тоді й зараз не змінився - це російський імперіалізм. УПА вела боротьбу за незалежність України проти нацистських та російсько-комуністичних окупантів, а нині сучасні Збройні сили оберігають незалежність , стримуючи ворожі орди військ путінської Росії на східному фронті, на Донбасі».

«Окрема величезна подяка всім присутнім! Ми до останнього не знали чи буде тема УПА та ОУН актуальною в Полтаві чи знайдуться люди яким це цікаво??? І вони знайшлись, ми навіть не очікували на таку кількість присутніх і дуже радіємо з того що змогли об`єднати довкола постаті таку кількість людей. Мета цього всього благодійна. В підтримку наших військових. Про зібрані кошти і передачу їх потребуючим ми обов`язково відзвітуємось в найближчі 2 дні»,- так відгукнулися на подію її організатори у соціальній мережі Фейсбук.

Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП
(за матеріалами інтернет-джерел та Фейсбук-сторінки ГО «Сокіл»)
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: