Новости ›› Полтава и область

Полтавці відвідали семінар про захист українців, які постраждали від комуністичних репресій

10.12.2019 11:01 | просмотров: 2687
Представники Полтавської регіональної комісії з реабілітації взяли участь у всеукраїнському семінарі, зорганізованому Українським інститутом національної пам`яті (УІНП) . Полтавщину представляли член комісії, колишній політв’язень, дисидент-шістдесятник, голова Полтавського обласного товариства «Просвіта» Микола Кульчинський та регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

Участь у зібранні взяли також представники регіональних комісій з усіх областей. Обговорювалися питання, пов`язані з реабілітацією жертв політичних репресій, також надавалися вичерпні юридичні та історичні консультації з питань, потрібних для захисту прав громадян, котрі постраждали від репресій, зокрема щодо визнання репресованими представників кримсько-татарського народу, видачі посвідчень та надання соціальних пільг. Промовляли співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук, голова Національної комісії з реабілітації Роман Подкур, відомий дисидент-політв’язень російсько-комуністичного режиму Йосип Зісельс, юристи УІНП Сергій Рябенко та Роман Кулик.

Створення Національної та регіональних комісій з реабілітації відбулося на виконання Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років». Зокрема, на Полтавщині в рамках виконання цього закону Розпорядженням голови ОДА створено регіональну комісію з реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму. Реабілітація поширюється на всіх, хто постраждав від дій комуністичного режиму в 1917-1991 роках. Микола Кульчинський і Олег Пустовгар висловили сподівання, що робота такої комісії допоможе людям, які постраждали від репресій тоталітарного режиму, відновити свої права. До складу Полтавської комісії увійшли представники облдержадміністрації, обласної ради, прокуратури, СБУ, громадських організацій, історики, науковці, правоохоронці, а очолює її керівник ГО «Полтавське обласне товариство політичних в’язнів та репресованих» Анатолій Банний.

Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: