Новости ›› Полтава и область

Для військових Полтавщини презентували проект «Воїни. Історія Українського війська»

09.12.2019 11:12 | просмотров: 2778
З нагоди Дня Збройних сил України Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті (УІНП) презентував для військових Полтавщини інформаційно-просвітницький проект «Воїни. Історія Українського війська» http://memory.gov.ua/page/voini-istoriya-ukrainskogo-viiska-posteri

Цей проект вважають важливим в УІНП, оскільки комуністична і російська пропаганда десятиліттями переконувала, що українці – народ миролюбний та лінивий. Коли ж прямих згадок про українське військо уникнути було неможливо, то використовувалися такі слова як «мазепинці», «петлюрівці», «бандерівці», або й просто – «банда», «бандити». Але історична правда полягає в тому, що навіть у тяжкі періоди бездержавності перед відкритими загрозами Українці самоорганізовувалися, щоб захистити себе та свою землю. Поширення історичних знань з військової історії особливо важливе нині. Адже після перемоги Революції Гідності та агресії Росії проти Української держави відновлення національних військових традицій вкрай необхідне сучасній українській армії. Хоча початкова неготовність Збройних сил України до російсько-української війни і була суттєво подолана та навіть стала рушієм низки реформ у армії, все ж трансформація пострадянського війська в національне досі триває.
Тож, УІНП виготовив плакати-розповіді про історію військових формувань на теренах України. Вони дають змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Тобто відображено історичний шлях від князівського дружинника ХІ століття, через реєстрове козацтво Гетьманщини часів Богдана Хмельницького – і до вояка Збройних сил України у зоні АТО. Отже, проект описує такі військові з’єднання: військо Давньої Русі, українці у війську Великого князівства литовського, козацьке військо, Українські січові стрільці, військо доби Української державності, Карпатська Січ, Українська повстанська армія (УПА). Про кожне з них подана така інформація: військова організація, чисельність, озброєння, роди війська, воєнне мистецтво, участь у бойових діях. Фото - Анна Сенік. Історична реконструкція - Микола Балабан. Тексти — Василь Павлов, Сергій Громенко, Володимир В`ятрович. Редактор — Богдан Завітій. Дизайн Назар Ясиневич.


Невід’ємним елементом реформ в українській армії має бути відродження українських військових традицій, наголошує в УІНП: «Це надзвичайно важливо - аби ті, хто зараз захищають українську землю, розуміли, що вони є продовжувачами справи тих, хто боронив нашу країну протягом попередніх століть. Ці історичні матеріали та їх візуалізація потрібні для промоції серед вояків української військової традиції, для того, аби перетворювати нашу армію у справді українську. Російське військо у нинішній війні переможе не пострадянська, а саме українська армія». Співробітники УІНП переконані: «А крім того, історія українського війська протягом попередніх століть - це надзвичайно цінний і практичний досвід, який може бути використаний сьогодні».

Регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар розповсюдив плакати серед громадських організацій, у військових частинах й навчальних закладах Полтавщини. Ці матеріали будуть використані у навчальному процесі та просвітницькій роботі. Зокрема, набір плакатів передано до Полтавського Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут, навчально-тренувального центру військ зв’язку, громадській організації «Воїн», педагогічному колективу Терешківської ЗОШ Полтавського району, обласному й міському військкоматам, ветеранам новітньої російсько-української війни (обласній координаційній раді громадських організацій АТО-ООС) , військовій кафедрі технічного університету та до інших установ.
6 грудня з нагоди свята-Дня Збройних сил Олег Пустовгар зустрівся з особовим складом Полтавського обласного військового комісаріату. Він розповів про проект та коротко окреслив основні історичні етапи розвитку українського війська. Наголосив на тому, що історія нашого війська сягає часів Давньої Русі. Високо цінувалися загони з українських земель у військах Великого Князівства Литовського та Речі Посполитої. Козацька піхота була чи не найкращою у Східній Європі. У ХХ столітті українці показали світові чимало прикладів справжньої воїнської мужності, вправності та завзяття, які не мають бути забутими сьогодні.
Також з ініціативи Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП присутнім показали короткометражний документальний фільм з циклу «Поборники незалежності» про уродженця села Рунівщина Полтавського району, січового стрільця, старшину армії УНР і видатного скульптора Михайла Гаврилка.
Всі охочі вчителі-керівники гуртків шкіл з патріотичного виховання можуть звертатися щодо отримання плакатів за адресою: м. Полтава, вул. Пушкіна,115, к.35. Також є можливість «скачати» плакати на свій персональний комп’ютер: інтернет-версія виставки оприлюднена за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ. https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/vystavka-voyiny-istoriya-ukrayinskogo-viyska?fbclid=IwAR32knVmxBi6XXfGT0zCtUaJe72IheISsZSlsxKXPSSxt0wnw6kxj_0GuWU

Північно-східний міжрегіональний відділ
Українського інституту національної пам’яті
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: