Новости ›› Полтава и область

У міській раді говорили про скорочення популяції безпритульних тварин гуманними методами

03.07.2019 14:00 | просмотров: 163
2 липня у стінах міської ради відбулась пресконференція «Скорочення популяції безпритульних тварин гуманними методами». Провела засідання заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко. На пресконференцію були запрошені депутати міської ради, фахівці об’єднання «Чотири лапи», спеціалісти Інспекції по контролю за благоустроєм, санітарним та екологічним станом міста, КАТП-1628, ветеринарні лікарі.

Фахівці міжнародної благодійної організації «Чотири лапи» ділилися досвідом, як гуманно подолати проблему з безпритульними тваринами. Організація «Чотири лапи» працює на теренах України з 2012 року. Директор ТОВ «Чотири лапи Україна» Олександра Лісчишина розповіла, що нині вже об’їздили понад тридцять п’ять міст та стерилізували понад 26 тисяч тварин.

– Зараз ми проводимо науковий благодійний проект з обміном ветеринарного досвіду та проведенням безкоштовної стерилізації, вакцинації проти сказу та ідентифікації всіх безпритульних тварин. Методи, які використовується – це відлов-стерилізація-випуск. Насправді, в більшості міст України використовується цей метод.

Ветеринарний лікар ТОВ «4 Лапи» Катерина Луцкевич розповіла як саме працюють в організації: вони ідентифікують котів і собак, у яких немає власників, проводять вакцинацію та стерилізують гуманними методами. Працювати у Полтаві вони почали з 2013-го.

– Ловці від’їжджають, зазвичай, в першій половині дня на відлов. Ми працюємо з тваринами, яких підібрали на вулиці. Намагаються ловити руками. Якщо тварини йдуть до рук їх можна приманити їжею або певними хитрощами, якщо тварини не соціалізовані та дикі – використовуються кульки зі спеціальними шприцами та анестезія.

Депутат Полтавської міської ради Майя Матвеєва підкреслила: з року в рік у Полтаві стає все менше безпритульних собак:

– Перш за все, це, звичайно, стерилізація як домашніх, так і безпритульних тварин. Це правила утримання домашніх тварин, і, звичайно, ж робота з населенням, пропаганда про відповідальність до братів наших менших. Закликаю не купляти дорого вартісні породи собак та котів, а краще взяти з

Відловлюють та утримують тварин гуманними методами фахівці КАТП-1628. Технолог з ідентифікації та реєстрації домашніх та безпритульних тварин Полтавського КАТП-1628 Юлія Явір пояснила, які результати нині:

– Ми працюємо по методу відлов-стерилізація і випуск на попереднє місце перебування. В минулому році стерилізували 976 тварин і 317 тварин було стерилізовано завдяки благодійній організації «Чотири лапи».

Надалі ж, пояснюють фахівці, продовжуватимуть відловлювати та стерилізувати тварин гуманними методами, окрім цього, спостерігатимуть за досвідом європейських країн.

Источник: rada-poltava.gov.ua
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: