Новости ›› Полтава и область

Як студентам Полтавщини підготуватися до сесії

23.05.2019 16:00 | просмотров: 536
Зазвичай студенти готуються до екзаменів в останню ніч. Проте так є ризик отримати поганий бал та не вийти на стипендію. Тому, щоб успішно скласти іспит, доведеться почати підготовку за місяць.

1. Запитайте у екзаменатора про формат проведення екзамену та ознайомтеся з вимогами
Дізнайтеся все про майбутні екзамени: знайдіть питання або перелік білетів, з’ясуйте, в якій формі він буде проходити — письмово чи усно. Лектори нерідко розповідають про питання, які задають на екзамені. Також можна додатково запитати, на які саме аспекти необхідно звернути увагу при підготовці. Зазвичай викладачі це пояснюють і розповідають, що саме ви повинні знати для отримання бажаної оцінки.

2. Зберіть всі матеріали
Вам стануть у пригоді конспекти до занять, лекції, реферати, презентації та підручники. Зберіть всі матеріали до кожного предмету окремо та розділіть за темами, якщо можливо.

3. Навчіть цьому предмету інших
В ідеалі — необхідно, щоб людина зовсім не знала вашого предмету. Вона зможе ставити вам питання, підступніше будь-якого екзаменатора. Так ви зрозумієте слабкі місця та визначите теми, на які необхідно додатково звернути увагу. Це допоможе виявити прогалини в знанні предмету.

4. Готуйтеся разом з однокурсниками
По-перше, ви можете розбирати всі теми підряд, переказуючи кожен по питанню. По-друге, вам зможуть пояснити незрозумілі теми простими словами, базуючись на тих знаннях, які у вас вже є.

5. Почніть займатися кардіотренуваннями
Дослідження довели, що саме кардіонавантаження покращують здатність запам’ятовувати інформацію. Проте, щоб запустити систему, необхідно почати займатися не менше, ніж за 2 тижні до іспиту.

6. Використовуйте методи з когнітивістики, щоб краще запам’ятати матеріал.
Наприклад, вчіть кожну тему в іншій кімнаті, щоб створити асоціацію мозку з приміщенням. Або ж використовуйте жуйку, щоб сконцентруватися.

7. Почніть з тестування
Навіть якщо ви зовсім незнайомі з темою (вона була винесена на самостійне опрацювання), почніть з тестувань. Коли ви почнете читати текст, ваш мозок підсвідомо буде шукати відповіді на питання.

8. Якщо готуєтеся до екзамену завчасно, виділіть час на те, щоб повторити вивчене
Ті, хто вивчають мозок, добре знайомі з кривою забування. Наприклад, через 20 хвилин ви будете пам’ятати лише 58% того, що читали, через 1 годину — 44%, через 1 день — 33%, 6 днів — 25%, а через місяць — 21%. Тому, щоб матеріал залишився в голові, його необхідно повторити одразу, як дочитали, потім увечері того ж дня і так далі.

9. Якщо з матеріалів у вас лише підручник, конспектуйте запитання, а не саму тему
До кожного речення/абзацу, який вам необхідно запам’ятати, придумайте запитання та відмітьте сторінку, де знаходиться відповідь. Щоб побудувати правильне запитання, вам знадобиться обробити матеріал не менше, ніж якщо б ви його конспектували. Такий метод займе набагато менше часу і так вам буде зручно повторювати матеріал.

10. Відпочиньте перед складанням іспиту
Безсонна ніч перед екзаменом, до якого ви готуєтеся, не принесе нічого, окрім головного болю та сплутаних думок.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

Источник: poltava.to
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: