Новости ›› Полтава и область

У Полтаві нагородили лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного 2019 року

14.05.2019 11:00 | просмотров: 260
13 травня, в рамках заходів із відзначення 170-ї річниці від дня народження класика української літератури Панаса Мирного, в Полтаві відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного.

На садибі письменника зібралися представники органів влади, творчої інтелігенції, члени журі Премії, представники громадськості, науковці, студенти, журналісти. Полтавську обласну раду представляли заступник голови обласної ради Анатолій Ханко та депутат обласної ради Людмила Овчаренко.

Вітаючи лауреатів, Анатолій Ханко підкреслив значимість і популярність Премії.

– Премія імені Панаса Мирного є першою премією, заснованою обласною радою для відзначення громадян за визначні успіхи в галузі літератури, літературознавства, музики, живопису, архітектури, народної творчості, журналістики і публіцистики, – сказав Анатолій Ханко, – та однією з найбільш популярних, адже кількість номінантів Премії щороку зростає.

Від обласної ради Анатолій Ханко подякував лауреатам за творчі здобутки, які, за його словами, є вагомим внеском у національно-культурне відродження Української держави та достойні найвищої оцінки.

Заступник голови обласної ради Анатолій Ханко та заступник Полтавського міського голови Людмила Бойченко вручили почесні відзнаки лауреатів Премії:

– у номінації «Література, літературознавство» – Тетяні Кльокті, члену Національної спілки письменників України, літературно-мистецького об’єднання Зіньківщини «Свічадо», – за збірку поезій «Між Богом і травою» та Валентині Матущак, поетесі, – за збірку поезій «Усе, що маю»;

– у номінації «Журналістика, публіцистика» – Глібу Кудряшову, члену правління Полтавського обласного відділення Українського фонду культури, кандидату наук із соціальних комунікацій, доценту кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, – за книгу «Любове ніжна моя, не відлітай…» Публіцистичні нариси, статті, діалоги та спогади про Раїсу Кириченко»;

– у номінації «Мистецтво» – Миколі Грибану, члену Національної спілки художників України, заслуженому працівнику культури України, – за цикл робіт «Земля Полтавська»;

– у номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Наталії Свиридюк, члену Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженому майстру народної творчості України, завідувачу відділом Комунальної установи «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради, – за творчий доробок.

Концертною програмою нагороджених привітали вихованці Полтавської міської школи мистецтв імені Раїси Кириченко.

Цього дня Анатолій Ханко, Людмила Бойченко, Людмила Овчаренко, лауреати премії відвідали Зелений Гай та вшанували пам’ять Панаса Мирного покладанням квітів до його могили. Також взяли участь у відкритті інформаційної дошки на честь видатного письменника на фасаді Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яка носить ім’я Панаса Мирного.

Источник: kolo.news
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: