Новости ›› Разное

Україна та Польща можуть скасувати взаємний роумінг

24.04.2019 16:00 | просмотров: 8453
Україна та Польща можуть скасувати взаємний роумінг

Про це повідомив заступник голови МЗС Польщі з питань Сходу Марчін Пшидаш. За його словами, ініціатором проекту планує виступити Польща, а результати повинні відчути перш за все звичайні люди.

У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), такі новини від західних сусідів оцінюють позитивно, адже Україна вже кілька років веде перемовини щодо скасування роумінгу з ЄС та рядом інших країн.

Нагадаємо, що з червня 2017 року громадяни ЄС, які подорожують в межах країн-членів, отримали можливість сплачувати за послуги за тією ж ціною, що і вдома. Фактично, у ЄС скасували будь-яку плату за роумінг. Тепер до цієї угоди планує приєднатись Україна. За словами голови НКРЗІ Олександра Животовского, є два варіанти угод, які це регламентують: multilateral — це угода в рамках Східного Партнерства з наступною угодою між ЄС, або bilateral — безпосередньо з конкретними країнами.

Істотним прогресом стало прийняття 28 лютого в Бухаресті так званої Міністерської декларації, яка зафіксувала готовність країн-членів ЄС до діалогу з країнами СП для створення спільного простору міжнародного роумінгу.

— Її підтримали всі країни-члени ЄС, але Польща з певною групою країн активно сприяла, щоб цей документ був погоджений на рівні ЄС. Саме це і дало поштовх зараз переходити до більш предметного діалогу як на двосторонньому рівні з ЄС, так і з окремими країнами, зокрема з Польщею, — говорить керівник міжнародного напрямку НКРЗІ Лілія Мальон.

На її думку, зробити це можна за згодою двох сторін навіть до кінця 2020-го року. Проте для реалізації проекту необхідно затвердити міжвідомчу згоду, яка зафіксує єдиний рівень тарифів.

Українські оператори мобільного зв’язку також підтвердили готовність до обговорення взаємодії з партнерами щодо роумінгу. Проте мають певні побоювання щодо ймовірності зловживання схемою через різницю у тарифах в Україні та ЄС.

Полтавець Володимир Терновий, який працював у Польщі, вважає, що нова угода може дещо полегшити життя українським туристам та заробітчанам.

— Це, звісно, непогана ідея, адже зараз переважна більшість українців користуються спеціальними програмами типу Viber та Skype, аби зателефонувати своїм близьким з-за кордону. Я й сам так робив, адже дзвонити додому у роумінгу виходило дорого. Нам доводилось навіть домовлятись про те, о котрій годині і коли наступного разу дзвонити, — говорить Володимир Терновий.

Источник: tribuna.pl.ua
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: