Новости ›› Полтава и область

У Полтаві витратять 355 мільйонів на ремонт ліфтів

19.03.2019 13:00 | просмотров: 189
Полтавська міська рада в грудні 2017 року затвердила «Програму капітального ремонту ліфтів у житлових будинках м. Полтава на 2018-2020 роки». В Інституті аналітики та адвокації дізналися про масштаби робіт.
У Полтаві 813 ліфтів перебуває у будинках комунальної власності, із них 70% відпрацювали експлуатаційний термін у 25 років.

До 2021 року ще 746 (92%) ліфтів відпрацюють 25 років, тому влада запланувала провести капітальний ремонт таких механізмів.

З 2011 по 2017 роки відремонтували або модернізували 58 ліфтів на суму 28,4 млн гривень. На кінець 2017 року ремонту потребували ще 549 ліфтів.

Міська влада прийняла рішення про запровадження програми з капітального ремонту. Її загальна вартість 355,5 млн гривень на 2018-2020 рр. У рамках програми, ремонту або модернізації підлягають ліфти та системи диспетчеризації. Також у цю суму входить розробка проектно-кошторисної документації.

Ліфтове обладнання Полтави знаходиться на балансі КП “Ремліфт”. Але вже декілька років ця установа майже не займається ремонтом ліфтів. Оскільки відновити роботу КП “Ремліфт” неможливо, то для досягнення цілей програми управління ЖКГ проводить закупівлі ремонтних робіт у ФОПів.

– Наше завдання – перевірити проведені закупівлі робіт з ремонту ліфтів та результати виконання договорів. Наразі перевірено лише закупівлі та виплати по ним. Протягом декількох місяців ми зробимо візуальне обстеження і перевіримо, чи функціонують вже відремонтовані ліфти, – розповів Олександр Довгошей, консультант із закупівель ІАА.

Що планувалося зробити у 2018 році:

Капітальний ремонт (модернізація) ліфтів – 86

Капітальний ремонт систем диспетчеризації – 223

Використовуючи систему ProZorro та Є-data, ми зробили вибірку та перевірили виплати за угодами, укладеними на ремонт ліфтів у 2018 році.

Результати закупівель, проведених у 2018 році:

Проектні роботи – 26 угод за 1,8 млн гривень.

Ремонт ліфтових кабін – 90 угод за 27,1 млн гривень.

Ремонт систем диспетчеризації – 81 угоди за 10,9 млн гривень.

Загалом в рамках програми з ремонту ліфтів Управління протягом 2018 року провело 197 неконкурентних закупівель та підписало 197 договорів, вартістю 39,8 млн гривень. Як бачимо, обсяг коштів не перевищує заплановану річну суму.

Оскільки перевірка виконаних робіт стосуватиметься тільки ліфтових кабін, тому розглянемо більш детально результати саме цих закупівель:

У трійку лідерів входять: ФОП Шестакова Юлія Валеріївна, ФОП Клименко Дмитро Костянтинович та ФОП Олепір Олександр Валентинович. Якщо ж взяти до уваги, що в переліку підрядників наявні троє родичів, то сім’я Клименків отримає перше місце по обсягам фінансування з боку управління ЖКГ.

Варто також зазначити, що у грудні 2018 року управління ЖКГ оперативно проводило закупівлі, у тому числі на ремонт ліфтів. Підряди на виконання цих робіт отримали три ФОПи:

ФОП Клименко Неля Миколаївна (30 договорів на 3,5 млн гривень);

ФОП Оганезян Карина Георгіївна (8 договорів на 450 тисяч гривень);

ФОП Ісаян Шалва Геворгович (1 договір – 51 тисячу гривень).

Всі вищезазначені договори укладені протягом першої половини грудня. Строк їх виконання – до кінця 2018 року. Отже троє ФОПів за досить короткий строк мали виконати зобов’язання по 39 договорам та закінчити роботи, вартість яких складає 4 млн гривень.

Зазначимо, що в рамках програми на 2019 рік в управління ЖКГ вже підписали 21 договір на ремонт ліфтів на суму 3,6 млн грн. Підрядників поки що двоє – ФОП Олепір Олександр Валентинович та ФОП Приведенна Катерина Володимирівна.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) –найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Источник: tribuna.pl.ua
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: