Новости ›› Наука, открытия, исследования

Під землею знайшли невідомий раніше світ

14.12.2018 11:00 | просмотров: 349
Вчені з Deep Carbon Observatory виявили раніше невідомі екосистеми, в яких живуть мікроорганізми, чия загальна маса досягає 15-23 мільярди тонн. Про це повідомляє видання The Guardian.

Дослідники з Deep Carbon Observatory взяли проби з підводних і наземних свердловин глибиною понад п’ять кілометрів, щоб визначити, яка кількість вуглецю міститься в літосфері. Результати аналізу показали, що в надрах мешкають 70 відсотків бактерій і архей від всіх мікроорганізмів Землі, в тому числі Altiarchaeales, які віддають перевагу середовищу з високим вмістом сірки, і Geogemma barossii, виявлена в гідротермальних джерелах при температурі 121 градус Цельсія.

Деякі мікроорганізми були знайдені на глибині 2,5 кілометра. Ці археї отримують енергію для життєдіяльності не від сонячних променів, а за рахунок окислення неорганічних речовин. В якості побічного продукту вони виділяють метан. Оскільки вони живуть в середовищі, що містить невелику кількість доступної для метаболізму енергії, метаногени витрачають її більшою мірою на відновлення компонентів клітини, а не на розмноження або активний спосіб життя.

За оцінками, обсяг підземної мікробної біосфери становить приблизно два мільярди кубічних кілометрів, проте в майбутньому цей показник може бути уточнений.

Источник: ДІАЛОГИ
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От: franBish
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: