Новости ›› Полтава и область

Чеська компанія допоможе із будівництвом сміттєпереробного заводу на Полтавщині

06.12.2018 11:00 | просмотров: 211
Сьогодні у Полтавській ОДА обговорювали майбутню співпрацю з іноземними інвесторами — компанією Sewaco. Інвестори допоможуть із розробкою проекту та будівництвом сміттєпеперобного заводу у Полтавській області.

Питання екологічної безпеки та утилізації сміття — одне із основних напрямків роботи Полтавської ОДА. Наразі в області реалізовують комплексну Програму поводження з твердими побутовими відходами на 2017-2021 роки.

— Проблемою поводження із твердими побутовими відходами займаємось вже досить довго. Крім цього, є законодавча база, яка вимагає не тільки збирати сміття, а й утилізувати його та переробляти. У результаті ми отримаємо паливо та реальну можливість створити нові робочі місця і заробляти кошти для бюджету, — розповів голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Керівництво області запросило на зустріч директора компанії Sewaco Войтеха Долежала, директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофія Голбана, виконувача обов’язків генерального директора «Полтаватеплоенерго» Олександра Олексенка, генерального директора «Полтававодоканалу» Василя Воротинцева та представників екологічної галузі області. Вони обговорили загальну концепцію роботи заводу та майбутню співпрацю.

Попередньо представники компанії вже ознайомилися із територією області, зокрема відвідали Щербанівську ОТГ. Можливо, саме там розмістять сміттєпереробний завод. Так, на полігоні сміття сортуватимуть у брикети, а в ОТГ — перероблятимуть і отримуватимуть паливо. Проте це лише один із можливих варіантів, ідея ще в етапі обговорення.

— Наразі закінчуємо процес виділення землі під полігон. Але ми не хочемо, щоб це був черговий полігон із тоннами сміття. Наша мета — сучасний завод, який дозволить цивілізовано вирішувати проблему відходів та позитивно впливатиме на екологічну ситуацію загалом, — прокоментував Тимофій Голбан.

Чеська компанія Sewaco допоможе Полтавській області із розробкою проекту будівництва заводу, концепцією його роботи. Та не менш важливо — із фінансуванням, більша частина якого — грантові кошти. Компанія має великий досвід, вироблену схему реалізації подібних проектів. За словами директора підприємства Войтеха Долежала, вони також співпрацюють із Румунією, Болгарією, Хорватією та багатьма іншими державами.

Найближчим часом чеська компанія дасть технічні завдання керівництву області, далі — розробка проекту. Також на запрошення директора компанії Sewaco делегація із області планує наочно познайомитися з існуючими чеськими сміттєпереробними заводами, перейняти їх досвід.

Источник: poltava.to
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня

RSSКоментарии

20:23 Пушистичка: нуну
Добавить новость
Новостной информер new
Свежие новости всегда на страницах Вашего сайта
Реклама:
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: