Новости ›› Наука, открытия, исследования

Полтавцям нагадали про козацьке минуле

25.07.2018 12:11 | просмотров: 273
Полтава стала шостим містом, до якого кампанія "Пам'ять нації" завітала в рамках історичної експедиції. Досліджували пам'ятки, що лишилися з часів козаччини.

Полтава стала шостим містом, куди з виставкою козацьких старожитностей і не тільки приїхала кампанія “Пам’ять нації”. У рамках історичної експедиції ентузіасти планують об’їхати десять міст полкової слави Гетьманщини. Ідею пояснює учасник експедиції кандидат історичних наук Олександр Алфьоров.

"Ми сподіваємося, що сьогодні наш глядач, який вже переїв звичайних фотографій, звичайних зйомок, зверне увагу на козацькі пам’ятки через новітні технології, через квадрокоптер. Ми хочемо, щоб міста, які сьогодні є районними центрами, більше переймалися за той спадок, який вони несуть", — каже Олександр Алфьоров.

Козацьке минуле міста фільмують та транслюють в мережі. По завершенні експедиції планують представити загальний історичний фільм про всі десять міст.

"Пілот нашого квадрокоптера фільмує центри цих козацьких міст, що залишилися...що не залишилися. Бо ми зіштовхнулися з тим, що, попри те, що є полкові центри, та немає козаччини", — каже учасник експедиції.

На зустрічі презентували книгу про Полтавський полк, історію якого розповідає козак Полтавського коша імені Міхновського Віктор Закалюжний.

"Виник в кінці літа 1648 року. Полтавщина — давній козацький край. Тут існувало багато об’єднань. У зв’язку з початком національно-визвольної війни українського народу під проводом Гетьмана Богдана Хмельницького, із Запорізької Січі повернувся один із відомих надалі полковників Полтавського полку — Мартин Пушкар", — каже Віктор Закалюжний.

Козак розказує: Пушкар виступив проти військ гетьмана Виговського. Та зазнав поразки. У Полтаві Мартину встановлено пам’ятник на вулиці Великотирнівській. Також є й однойменна вулиця.

До таких та більш давніх пам’яток козаччини учасники експедиції намагаються привернути увагу як спільноти, так і влади.

Як завершення заходу, провели панахиду — помолились за усіх полковників Полтавського полку.

Анастасія Мацько, Станіслав Авдєєв

Источник: Poltavske.TV
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Добавить новость
Новостной информер new
Свежие новости всегда на страницах Вашего сайта
Реклама:
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: