Новости ›› Полтава и область

Cкільки коштуватиме навчання в полтавських вишах у 2018 році

06.07.2018 13:00 | просмотров: 445
Вартість навчання у Полтавських вишах: найдорожча ціна за рік в УМСА

2 липня розпочалася реєстрація електронних кабінетів вступників. За допомогою цих кабінетів з 11 липня вступники подаватимуть заяви про вступ до закладів вищої освіти України. Інтернет-видання «Полтавщина» вирішило дізнатися, яка вартість навчання чекає на вступників до полтавських вишів цього року та чи може вона змінюватися протягом терміну навчання, попри укладений договір.

Усі ЗВО у Полтаві визначилися із вартістю навчання та розмістили інформацію на своїх сайтах, окрім Полтавського національного педагогічного університету. Там повідомили, що зміни у вартості навчання можливі ще до початку їх вступної кампанії.
Обсяг державного замовлення у Полтавських закладах вищої освіти
Назва навчального закладу Спеціальність Максимальний обсяг державного замовлення (кількість осіб)
Слід зазначити, що в Полтавському національному університеті імені В. Г. Короленка ціна вказана на лютий 2018 року. У приймальній комісії зазначили, що вартість може змінитися ще до початку вступної кампанії.

Згідно з оприлюдненою на сайті інформацією, у 2018 році в Полтавській державній аграрній академії за спеціальністю Право можна отримати лише ступінь Бакалавра. Минулого року був доступним ще й ступінь Магістра. Загалом вартість навчання у порівнянні з 2017 роком в ПДАА зросла. На денній формі навчання ступінь Бакалавра подорожчав на 1380 грн за рік, ступінь Магістра зріс на 1900. Заочна форма навчання також подорожчала: Бакалавр — на 890 грн, Магістр — на 1160 грн.

Крім того, секретар приймальної комісії повідомила, що ціна протягом 4 років не змінюватиметься. Якщо вартість навчання у 2018 році за спеціальністю «право» складає за один рік — 11 тис. 480 грн, то і в 2019-му та подальші роки здобуття ступеню Бакалавр ця сума залишиться такою ж, за умови підписання контракту.

Згідно з інформацією на сайті ЗВО, обсяг держзамовлення за спеціальністю «економіка» на денній формі навчання цього року складає 5 осіб, на заочній формі бюджетних місць немає. Кваліфікаційний мінімум — 1 особа.

У Полтавському університеті економіки і торгівлі вартість навчання у 2018-му також подорожчала. Вартість денної форми навчання на спеціальності «туризм», ступінь Бакалавр, зросла на 1270 грн, Магістр — на 2000 грн. Заочна форма навчання за спеціальністю «туризм» також зросла: Бакалавр — на 905 грн, а Магістр — на 1135 грн. За спеціальністю «право» навчання подорожчало лише на заочній формі — Бакалавр — на 1027 грн. Вартість інших спеціальностей зросла як на денній, так і на заочній формах. Вартість ступеню бакалавр на денній формі подорожчав на 1570 грн, Магістр — на 2000 грн. На заочній ціна Бакалавру зросла на 905 грн, Магістр — на 1135 грн.

Щодо зміни вартості протягом 4 років навчання на бакалавраті, то ціна може змінюватися кожного року на індекс інфляції. Але у приймальній комісії ПУЕТ запевнили, що кожного, хто укладає договір з ВНЗ попереджують про цей пункт у договорі.

В Полтавському університеті економіки та торгівлі державного замовлення немає. Студенти там мають змогу навчатися лише за контрактом.

У приймальній комісії Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка пояснили, що вартість навчання протягом чотирьох років змінюватися не повинна, якщо укладений контракт. Але секретар приймальної комісії Руслан Петраш зауважив, що під час укладання договору потрібно це питання уточнювати.

Вартість навчання за всіма спеціальностями подорожчала на 1950 грн в рік — ступінь Бакалавра та на 3000 грн за весь період навчання на Магістратурі. Також на 2400 грн подорожчала заочна форма навчання — ступінь Бакалавр.

Обсяг держзамовлення на спеціальності «економіка» ступінь бакалавр — 10 осіб, на магістратурі — 1 людина.

В Українській медичній стоматологічній академії вартість навчання також зросла. Зауважимо, що на спеціальності «стоматологія» термін навчання складає 5 років, а за спеціальностями «медицина» та «педіатрія» — 6 років. Тобто, контракт з абітурієнтом укладається одразу на 5 або 6 років відповідно. Тож вартість навчання збільшилася за весь період навчання. Вартість навчання за спеціальністю «стоматологія» зросла на 2990 грн, за спеціальністю «медицина» — на 2536 грн та за спеціальністю «педіатрія» — на 2 202 грн

Для прикладу, в УМСА кількість місць державного замовлення за спеціальністю «стоматологія» становить — максимальна кількість 7 осіб, за спеціальністю «медицина» — 13, «педіатрія» — 30.

У приймальній комісії Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка повідомили, що зараз діють ціни на навчання, які були затверджені станом на 2 січня 2018 року. Ця вартість може змінюватися, зокрема ще до початку вступної кампанії. Секретар приймальної комісії зауважив, що ще до 12 липня можливі зміни у вартості навчання.

Щодо держзамовленя в педуніверситеті, то для прикладу за спеціальністю «туризм» кількість бюджетних місць — 10, мінімальна — 1.

Нагадаємо, що минулого року також у двох з п’яти вишів Полтави вартість навчання могла підвищуватись протягом року, не зважаючи на укладений на 4 роки договір. Тоді це були Полтавський національний технічний університеті ім. Ю. Кондратюка та Полтавська державна аграрна академія.

ТОП-3 Заклади вищої освіти України в міжнародних університетських рейтингах
Для порівняння з ТОП-вишами України в міжнародних університетських рейтингах, вартість навчання одного року за контрактом у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю «економіка» на денній формі — 33430 грн, на заочній — 23880 грн. Магістратура за цим напрямом на денній формі коштує 35820 грн, на заочній — 23880 грн.

Вартість навчання протягом року за спеціальністю «екологія» у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського» на денній формі коштує 17400 грн, на заочній — 10400 грн. Магістратура на денній формі навчання — 27600 грн, на заочній 14700 грн.

У Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна вартість навчання протягом одного року за спеціальністю «економіка», ступінь Бакалавр, денна форма навчання — 10500 грн, заочна форма — 4400 грн. Магістратура на денній формі коштує — 19350 грн, на заочній — 7160 грн.

Источник: poltava.to
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Добавить новость
Новостной информер new
Свежие новости всегда на страницах Вашего сайта
Реклама:
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: