Новости ›› Полтава и область

На море в жовтні? Учасники туристичного клубу In Green відкрили для себе красу Кременчуцького краю

11.10.2017 15:00 | просмотров: 2114
8 жовтня півсотні учасників туристичного клубу InGreen вперше випробували новий авторський маршрут, прокладений на південь області, до міста, розділеного ревучим Дніпром, до міста з унікальними крем'яними скелями, до міста, де, якщо вірити літературній вигадці Ільфа і Петрова, провів дитинство той самий Остап Бендер... До речі, в центрі цього міста ви й сьогодні можете зустріти пана Бендера – відлитого у бронзі.


Кременчук. Мабуть, якихось ще п'ять років тому згадка про екскурсії до Кременчука не особливо вражала уяву пересічного полтавця. «Звичайне індустріальне місто, велике, звісно, але що там дивитися? - Й зараз дивуються старше покоління, коли молодь обирає для вікенду саме це місто на Дніпрі.

А між іншим, культурне та туристичне життя цього міста останнім часом помітно пожвавилося. Кременчук та його околиці займають унікальну в природному відношенні ділянку Придніпров'я. Створюючи новий маршрут, організатори намагалися охопити якомога більше цікавих об’єктів, щоб учасники екскурсії змогли дізнатися більше про рідний край, отримати рідкісну естетичну насолоду від споглядання дивовижних краєвидів та зробити незабутні фото для домашнього архіву.Кременчук славиться красивими парками та скверами. Група з Полтави відвідали найпопулярніші з них. Парк Миру – найулюбленіше місце відпочинку кременчуцький сімей, на місці якого колись був засмічений пустир. Парк закладено в 1983 році на честь 40-річниці визволення Кременчука від фашистських загарбників, тут діє виставка військової техніки. А ошатний Сквер імені Олега Бабаєва, що в центрі міста, прикрашає дивовижний світломузичний фонтан. Найстарішим парком міста є Міський сад, він створений з ініціативи Потьомкіна в честь приїзду в місто Катерини II, це взагалі один з перших ландшафтних парків в Україні. З 2011 парк поступово відновлюється, в центрі штучного паркового озера встановили елегантну альтанку, висадили квіти, на водоймі оселилися качки, білі та чорні лебеді, останні щороку дають потомство. Підводний світ озера теж надзвичайно багатий – з метою очищення ставу від зайвих водоростей туди запустили велику кількість риби – товстолоба, амура, щуки, декоративних карасів та парчевих коропів. Відвідувачі парку полюбляють вивчати підводну фауну, згодовуючи ласощі зграйкам риби.

За декілька кілометрів від Дніпра здіймається Деївська гора, невелика система пагорбів, урочищ і ярів. Тут знаходиться найвища точка області – курган, на якому встановлено пам'ятник солдатам, які загинули у перші дні оборони міста від німців у Другій Світовій. Найвища висота Деївки – 204,4 м над рівнем моря. І цю висоту підкорили учасники InGreen.Новий маршрут також передбачав відвідання гори Пивихи – дивовижної пам’ятки природи, що знаходиться на території Кременчуцького та Глобинського районів. Гору омиває Кременчуцьке водосховище — найбільше із шести водосховищ на Дніпрі. Його «створили» наприкінці 1960-х. Естетична привабливість гори Пивиха є не меншою, ніж привабливість відомих місць чорноморського узбережжя. А для полтавців можливо й більшою, адже це наша рідна краса! На жаль, з боку смт Градизьк у ландшафті домінують антропогенні фактори – гора поступово руйнується.


Одноденна насичена екскурсія справила неабияке враження на полтавців, що потрапили до цього туру. И хоч на день запланованої екскурсії передбачався дощик, показово, що жоден із 50-ти учасників не відмовився від поїздки через «погану погоду». Певне, погода таким чином радила прогулятися по дощу узбережжям «Кременчуцького моря», похмуро-романтичні панорами якого нагадували Фінський залив.

Можна з впевненістю сказати, що екскурсія до Кременчука була вдалою і організатори обов’язково її повторять навесні, щоб побачити це чудове «Місто на літеру К» та його околиці у новому світлі весняних барв. А на осінь заплановано ще багато цікавого. Приєднатися до нових заходів від туристичного клубу InGreen можуть усі бажаючі на сайті організаторів - http://ingreen.in.ua
Источник: news.studclub.poltava.ua
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: