Новости ›› Полтава и область

Близько 180 полтавців зібралося на безкоштовну оглядову екскурсію від проекту «Таємнича Полтава»

22.09.2017 12:00 | просмотров: 1360
21 вересня 2017 року пройшла святкова безкоштовна оглядова пішохідна екскурсія історичною частиною міста Полтава від пошуково-дослідницького проекту «Таємнича Полтава». 21 вересня 2017 року проект відзначає 4 роки від дати заснування.

На екскурсію зареєструвалося більше 200 учасників, а прийшло, за підрахунками організаторів, близько 180 осіб. Було задіяно 4 екскурсоводи. Всі вони є авторами тематичних пішохідних екскурсій. Учасники поділилися на 4 підгрупи і близько 2-х годин слухали захоплюючу розповідь про історію міста Полтава. Учасники пройшли різними маршрутами по історичній частині міста Полтава і відкрили для себе нові факти із історії рідного міста.

Безкоштовна екскурсія від проекту Таємнича Полтава

Участь у проекті добровільна. Немає обмежень по вікові чи іншим показникам. За час існування проекту учасниками пішохідних екскурсій були: дорослі, діти дошкільного та шкільного віку, діти на дитячих візочках ( в тому числі молодші 1 року), пенсіонери, люди з обмеженими фізичними можливостями (в тому числі на інвалідних візках), іноземці, полтавські екскурсоводи. Приєднатися до проекту може кожен бажаючий!

Безкоштовна екскурсія від проекту Таємнича Полтава

На тематичні екскурсії проводиться попередній запис і формуються групи близько 30 осіб, що усім було зручно слухати екскурсовода – тому що лише один екскурсовод є автором конкретної теми. На оглядову екскурсію приходить необмежена кількість осіб, і з розрахунку на кількість зареєстрованих учасників приходять екскурсоводи. Раніше участь у оглядовій пішохідній екскурсі по місту брало від 80 до 120 осіб за один раз. А 21 вересня відбулася наймасовіша за всю історію проекту безкоштовна оглядова пішохідна екскурсія по Полтаві, яку відвідало близько 180 учасників.

Безкоштовна екскурсія від проекту Таємнича Полтава


За час існування проекту вже розроблено 20 авторських тематичних екскурсій і у жовтні на полтавців чекають ще три нові теми: 1 жовтня пройде архітектурна тематична екскурсія "Українські риси" у полтавській архітектурі», 15 жовтня відбудеться тематична екскурсія «Відомі чоловіки Полтави», приурочена до Дня Захисників України, а 29 жовтня на полтавців чекає нова цікава тема «Торгівля у Полтаві минулого століття». Вже відкрито запис на всі тематичні екскурсії на сайті організаторів - http://www.ingreen.in.ua/tours/topoltava/1114


Безкоштовна екскурсія від проекту Таємнича Полтава

Керівник пошуково-дослідницького проекту Ольга Влох рада бачити постійних і нових учасників на екскурсіях:
- Чотири року тому, коли ми планували першу оглядову екскурсію по Полтаві для полтавців, то не знали чи буде це цікаво жителям міста. Але вже після першої екскурсії, до якої приєдналося 80 учасників, ми зрозуміли, що полтавці хочуть дізнатися більше про історію рідного міста. Тож наші екскурсії стали регулярними. Перші пів-року існування проекту, які припали на осінньо-зимовий період, ми із однодумцями збиралися в групи та відвідували музеї міста. А з червня 2014 року спеціально на наше замовлення екскурсоводи почали розробляти тематичні екскурсі по місту. Зараз у нас є вже 20 тематичних пішохідних екскурсій. За час існування проекту різні його заходи відвідало близько 4 тисяч учасників. Приємно, що у нас є постійні учасники і кожного разу приєднується нові учасники. На екскурсії приходять цілими родинами. Наші заходи орієнтовані більше для дорослих та дітей середнього і старшого шкільного віку. Але в серпні цього року ми вже презентували пішохідну інтерактивну-екскурсію квест із пошуком «скарбу» для молодших діток. А новинкою осені є відвідування телеканалу «Лтава», яке надзвичайно цікаве і дорослим і дітям. Ми плануємо розробити додаткові екскурсійні заходи для дітей, щоб уже змалечку вони поважали та любили рідне місто. Я вважаю, що полтавці, які знають історію рідного міста будуть більше його цінувати та берегти його багату культурну спадщину.

Організатори пошуково-дослідницького проекту «Таємнича Полтава» запрошують до співпраці екскурсоводів та волонтерів і з радістю запрошують усіх бажаючих відвідати нові тематичні екскурсії містом Полтава.

Безкоштовна екскурсія від проекту Таємнича Полтава


ДОВІДКА
Пошуково-дослідницький проект «Таємнича Полтава» заснований 21 вересня 2013 року як добровільне об’єднання однодумців на основі схожих інтересів, для спільних походів у музеї та на екскурсії в межах міста Полтава та Полтавського району. Екскурсії проходять регулярно. 21 вересня 2013 року проведено першу безкоштовну оглядову пішохідну екскурсію по Полтаві для усіх бажаючих. У червні 2014 році відроджено проведення тематичних пішохідних екскурсій по Полтаві. Від того моменту і до сьогодні різні екскурсоводи міста СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ПРОЕКТУ "Таємнича Полтава" розробили і вперше провели 20 авторських ексклюзивних тематичних пішохідних екскурсій містом Полтава. У 2016 році засновано цикл екскурсій «Історичні райони Полтави» в рамках якого вже були проведені тематичні екскурсії: «Німецька колонія», «Історія Подолу – між рікою і горою» та «Невідомі Павленки». У 2017 році було проведено першу інтерактивну екскурсію-квест по місту Полтава для дітей молодшого та середнього шкільного віку із творчими командними завданнями та пошуком справжнього «скарбу». Пошуково-дослідницька робота триває. Ми відкриті для комунікації із екскурсоводами та мешканцями міста Полтава.

Авторські напрацювання:
За час існування в рамках проекту було розроблено і ВПЕРШЕ проведено вказані нижче тематичні ексклюзивні авторські пішохідні екскурсії містом Полтава. В списку вказано дата, коли ця тематична екскурсія була презентована і ВПЕРШЕ проведена для полтавців та назва самої тематичної екскурсії. Екскурсії на тему "Таємнича Полтава" НЕ існує, тому що це назва самого проекту, а не екскурсії.

07.06.14 - Художня Полтава
06.07.14 - Літературна Полтава
17.08.14 - Архітектурна Полтава
01.03.15 - Релігійна Полтава (маршрут №1)
08.03.15 - Видатні жінки Полтави
15.03.15 - Полтавський Модерн
22.03.15 - Релігійна Полтава (маршрут №2)
12.07.15 - Забуті сторінки полтавського класицизму
19.07.15 - Полтавська фортеця та підземелля
02.08.15 - Легенди та містика старої Полтави
08.08.15 - Полтава козацької доби
04.10.15 - Навчальні заклади Полтави 18-19 ст
24.10.15 - Полтавські цвинтарі 17-18 ст
06.03.16 - Славні доньки Полтави
11.09.16 - Німецька колонія
16.10.16 – Оглядова екскурсія англійською мовою
23.10.16 – Полтава Театральна
08.04.17 – Між рікою і горою – історія Подолу
14.05.17 – «Античність у садку» - справжній полтавський класицизм
06.08.17 - Невідомі Павленки

Відзнаки проекту:
Вересень 2014 – подяка за активну громадську позицію у справі популяризації історико-культурної спадщини міста Полтава від Начальника управління культури Полтавського міськвиконкому Кречко Л.М.

Березень 2015 - грамота за активну громадську позицію, проведену пошуково-дослідницьку роботу, збереження та примноження пам"яті про відомих жінок міста Полтава від начальника Управління у справах сім"ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому О.Ромас

Вересень 2015 – почесна грамота за сумлінну творчу працю на благо міської територіальної громади, популяризацію і пропаганду туристичної привабливості міста від міського голови Олександра Мамая

Приєднатися до проекту та потрапити на екскурсію можуть усі бажаючі: і індивідуальні учасники, і організовані групи. Індивідуальні учасники записуються на екскурсії згідно розробленого графіка їх проведення, організовані групи можуть обрати зручну дату і тему, яка їх цікавить.

Сторінка на сайті організаторів - http://ingreen.in.ua/xpoltava

Сорінка у Фейсбук - https://www.facebook.com/xpoltava/Источник: news.studclub.poltava.ua
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: