Новости ›› ХреНовости

Українці можуть залишитися без Інтернету, а країна щороку втрачатиме 5 млрд грн

18.01.2014 11:00 | просмотров: 1018
Українці можуть залишитися без доступу в інтернет, а провайдери взагалі опинитися поза законом.

Такі загрози, попереджають інтернетники, містяться у законі "ПРО судоустрій та статус суддів", які підписав Янукович після скандального голосування у Раді 16 січня. Вони вже звернулися з відкритим листом до президента.

Організація Інтернет-асоціація України, що об'єднує понад 150 провайдерів та телекомунікаційних компаній, уже в законопроекті побачили чимало дискусійних норм. Перша - впровадження ліцензування доступу до мережі як із комп'ютера, так і з телефону. Відтепер кожен оператор має її отримувати. От тільки як це зробити - ні закон, ані жоден інший документ не пояснює, жаліються провайдери. Адже не має ні органа, який ліцензію має видавати, ні умов ліцензування.

"Це призведе до того, що певний проміжок часу всі ці провайдери будуть поза законом. І не через те, що не мають документів, а тому що навіть не мають змоги їх подати", - нарікає юрист Інна Рудик.

"Вводиться додаткова регуляція на і так зарегульованому телекомунікаційному ринку. Тобто, мобільні оператори мусять отримувати додаткову ліцензію", - зауважив директор з корпоративних зв'язків мобільного оператора Михайло Шуранов.

При цьому в законі йдеться, що кожен користувач мобільного інтернету має отримувати послуги за допомогою телеком-карток, хоча що це таке - не визначає. Тому не відкидають, що дію цих загадкових пристроїв можуть поширити і на інші галузі - наприклад, на телебачення.

Та найбільша проблема, нарікають інтернетники, у нормі про відімкнення доступу до тих чи інших сайтів. Операторів інтернету змушуватимуть це робити, якщо на електронних сторінках побачить загрози експертна рада - орган, визначення і складу якого теж не існує. Як і процедури підбору експертів.

Політологи, своєю чергою певні: щоб експертна рада взагалі запрацювала, треба ухвалити не один підзаконний документ. А як вона діятиме - вже приблизно уявляють.

"Пам'ятаєте, Нацрада з питань моралі? Щось подібне буде", - каже політолог Вадим Фесенко.

Тим не менш автори закону всім задоволені. Хоча й припускають: певні з норм можуть прибрати, уточнити новими законами, якщо на практиці вони виявляться надто суворими.

Інтернетники припускають, що така перевірка може обернутися крахом для галузі. Адже частина інтернет-ЗМІ найближчим часом може перереєструватися за кордоном, де закони лояльніші. А Україна щорічно втрачатиме близько 5 млрд грн через відсутність інвестицій у галузь та скорочення реклами.



Источник: tsn.ua
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
18.01.2014 14:42 Пушистичка
"патамушаа яяааа бетмеен!.."

От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: