Новости ›› Полтава и область

Голова туристичного клубу вийшла заміж в музеї весілля

19.10.2012 15:00 | просмотров: 6444
12 жовтня засновниця туристичного клубу «InGreen» Ольга Ільїна та інструктор східних єдиноборств Полтавського спортивного клубу «Ягуар» Сергій Влох побралися у музеї весілля.

Український народний музей весілля у селі Великі Будища відкрито у 2008 році, в день великого християнського свята Різдва Пресвятої Богородиці, в сільському будинку культури. Його створено силами мешканців села, які до цього часу зберегли в своїй пам'яті місцеві народні звичаї, що супроводжували урочистості весілля. Зараз експозиція демонструє широкому загалу весільне вбрання минулих часів, меблі та предмети побуту, безліч вишитих рушників, сорочок, скриню нареченої та найголовніше – весільні пісні і обряди. Кожна екскурсія у музеї весілля – це феєричне театралізоване дійство, яке долучає до таїнства весільних традицій.


Наречений у музеї весілля


Справжнє весілля ж тут – справа набагато рідша. Пара Сергія та Ольги була четвертою парою, що ішла до шлюбу в музеї в цьому році – і першою парою з Полтави. Також їм першим вручили музейне «Свідоцтво про шлюб». Його віднині отримуватиме кожна наступна пара молодят, що одружуватиметься в музеї весілля.


Новосторена родина


Вдягнені наречені та їх свідки були в український традиційний одяг. Рушники вишила бабуся. А від прабабусі перейшла до Ольги сімейна реліквія – крайка (пояс), яким і підперезалася молода. Рішення побратися саме в музеї весілля – це було спільне рішення, адже молодята цінують українські традиції та батьківські звичаї.


Почесні свідки


І звісно ж, урочисту подію святкували з розмахом. Шикарний банкет організували в Зінькові (адже наречений родом із Шилівки Зіньківського району). Прикрашали банкетну залу соняшниками, маками та іншими квітами майстри-декоратори аж із Охтирки що на Сумщині.


Святковий банкет


Короваї прикрасили стрічками, калиною, весільними гільцями, шерстяними нитками, цукерками та квітами, що символізує благополуччя, багатство та щастя для молодої родини.


Караваї


Виготовили і традиційне обрядове печиво: весільних коників, якими почастували гостей. Зелений торт, який випікали по спеціальному замовленню, подолав 80-кілометровий шлях із Полтави до весільного столу.


Спеціально замовлний торт


Тож усе весілля було продумано і організовано на найвищому рівні. Відтепер полтавський екскурсовод Ольга Ільїна змінила прізвище і статус. Як кажуть у Великих Будищах:

Був книш, був книш, А стала паляниця,
Була дівка, була дівка, Стала молодиця.

Бажаємо щастя молодому подружжю! Нових перемог та нових поїздок!


Источник: news.studclub.poltava.ua
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: