Новости
››
Полтава и область
Полтавські туристи побували в Чорнобилі.
10.10.2012 14:00 | просмотров: 7352
7 жовтня організована група туристів з Полтави відвідала Чорнобильську зону відчуження з ознайомчою поїздкою. Координатором поїздки групи полтавських туристів виступив туристичний клуб «InGreen».
Чорнобильська зона відчуження - територія, забруднена довгоживучими радіонуклідами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році. Закрита для вільного доступу. Включає в себе північ Іванківського району Київської області, міста Чорнобиль та Прип'ять, північ Поліського району Київської області (в тому числі смт. Поліське і смт. Вільча), а також частину Житомирської області аж до кордону з Білорусією загальною площею більше 2000 кв. кілометрів. Термін "Чорнобильська зона відчуження" відноситься тільки до відселених і закритих земель на території України. Білоруська "зона" офіційно носить назву "Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник" (ПГРЕЗ)
Вимірювання радіаційного фону
Поїздки в Чорнобиль – явище давно відоме. Але ціни на них на офіційних сайтах не надто радують. Тож приємною несподіванкою стала досить демократична ціна на поїздку, яка проходила 7 жовтня.
Полтавська группа туристичного клубу InGreen
Давня мрія потрапити в Чорнобиль - здійснилася. Але відразу попередження: потрібно бути готовим і морально і фізично до подібної екстрим-поїздки. Перш за все потрібно бути повнолітнім, і усвідомлювати ризик перебування в зоні підвищеної радіації. Також потрібно вдягти максимально закритий одяг та взуття на товстій підошві. Хоча, не такий страшний вовк, як його малюють. Зі 150-ти чоловік, які відвідали зону 7 жовтня, лише 5 вдягло на себе спеціальні захисні костюми та маски. І вигляд вони, на фоні решти туристів, мали м’яко кажучи дивний.
Люди в білому
Здивувала дівчинка екскурсовод, яка прийшла до туристів без захисного одягу чи головного убору. Дуже цікаво яку ж заробітну плату отримують люди на такій екстремальній роботі?
Екскурсовод. Вимірювання радіаційного фону.
Тож ранковий в’їзд в Зону починається із перевірки документів та проходження через КПП. Потім на туристів чекає досить насичена програма. У місті Чорнобиль знаходиться дуже багато пам’яток та кілька меморіальних комплексів в пам’ять про трагедію. Так званий «Рижий ліс», хоча він і вирубувався вже кілька разів, все одно має серйозний радіаційний фон. Також знавці «Сталкера» не залишаться байдужими до села Копачі, в якому традиційно робиться зупинка автобуса.
Засоби захисту.
Багато чули ми і про сомів, хоча не надто вірили що вони там є і що вони припливуть до нас. І були, і пливли, і хліб їли. І не тільки соми, ми також їли в Чорнобилі. Обід із «екологічно чистих продуктів завезених в зону». Збирати чорнобильські ягоди чи гриби не рекомендується.
Обід на 1 особу
Як пояснював екскурсовод, допустима доза радіації – 0,3 мікрозиверти за годину (до 30 мікрорентген за годину) . В деяких місцях ця цифра досягала 20-25 мікрозівертів. А в Прип’яті, недалеко від колеса огляду, більше 100. Тож хоча ми не бачимо і не відчуваємо радіацію – вона існує. І елементарні засоби захисту використовувати варто. З цією метою, ще при в’їзді в Зону кожному туристу видали маску. Хто її використовував, хто ні – то вже особиста справа кожного. Контроль же ми проходили декілька разів на всіх пропускних пунктах. Всі «чисті». І лише пере чоловік свої «чорнобильські» речі викинули.
Запорізька група туристичного клубу InGreen
Найбільше зі всієї поїздки бентежать саркофаг четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС та місто-привид Прип’ять. Саме тут відчуваєш масштаб катастрофи та її неймовірні наслідки. Прип’ять стала пусткою, де хазяйнує природа, звірі та час. По Прип’яті ми пересувалися пішки. Місто перетворилося на ліс, і вже не згадати як там було колись. Запам’ятався момент, коли через 20 хвилин пересування по парку (майже лісу), стало зрозуміло, що то… футбольне поле.
Місто-привид
Зона не залишила байдужим жодного із учасників поїздки. Чорнобиль – це місце, яке варто відвідати, щоб усвідомити, що саме ми відповідальні за наші рішення.
Місто Чорнобиль - наша група
Голова туристичного клубу «InGreen» Ольга Ільїна
Источник: news.studclub.poltava.ua
Поделиться с новостью друзьями
Серф
Комментарии
10.10.2012 21:14
olenytko
Прикольно) Смело) Не знаю, рискнула бы я здовровьем ради поездки в Чернобыль)
10.10.2012 21:16
olenytko
"Контроль же ми проходили декілька разів на всіх пропускних пунктах."
Що за контроль?
16.10.2012 09:08
Аноним
Класс!!! А сколько стоит такая поездка?И будут ли еще ее организовывать?
16.10.2012 17:43
InGreen
БУДУТЬ.
Наступна поїздка 10 листопада - реєструватися можна тут - http://bit.ly/Pm1ZWS.
Інформаця про поїздку на сайті - http://www.ingreen.in.ua/
16.10.2012 17:44
InGreen
Дозиметричний контроль - який показує забрудненість одягу радіоактивними частинками.