Новости ›› Полтава и область

За день риболовлі вимагають 100 гривень

27.06.2008 12:00 | просмотров: 8582
Із 1500 ставків області кожен другий орендують. За риболовлю господарі встановлюють плату на власний розсуд. Окремі забороняють ловити рибу. На Полтавщині не залишилося хороших водойм, де можна було б безплатно закинути вудку — скаржаться рибалки.

— Повний безпрєдєл, — обурюється пенсіонер із обласного центру Микола Назаренко. — Одні орендарі просять 20 гривень, інші — по 100 за сутки рибалки. Як вони ту ціну встановлюють — загадка. Риба ж скрізь однакова.

Чоловік нещодавно рибалив у селі Кірове Полтавського району. Там у ставка новий орендар. Щойно запустив малька. Гроші бере за вилов риби, яка була у водоймі раніше.

— Навіть за окуня, карася гроші деруть, — каже Назаренко. — Це така риба, що є споконвіку. Її ніхто не запускає. Окунь — хижа риба, він ставку шкодить. За його вилов власник мені повинен доплачувати.

Для риболовлі на орендованому ставку треба купити добовий абонемент. Чоловіки називають його ”містовим”. На окремих водоймах просять кілька десятків гривень застави. На випадок, якщо рибалка спіймає коропа, іншу промислову рибу, її зважують та відраховують вартість риби від суми застави.

— Я ті 50 гривень ще можу виділити, — зауважує 32-річний Андрій Татарінов, який найчастіше рибалить на ставку в селі Тахтаулове Полтавського району. — А що моєму папі-пенсіонеру робити? Сидіти на річці, де безплатно, та з іншими пенсіонерами тюльку смикати.

Рибалки жаліються, часто охоронці ставків та самі орендарі поводяться грубо. Можуть вигнати з водойми. Якщо риболов починає протестувати — ламають вудки.

22-річний полтавець Андрій Логвиненко рибалить на ставку в Мачухах під Полтавою. Раніше він ловив рибу вільно. Нині платить 20 грн за день.

— Пробував довести, якщо ставок у центрі села, його жителі можуть рибалити безкоштовно, — розповідає чоловік. — А мені охоронці: ”Ты что очень умный, парниша?”

— Якщо рибалку женуть зі ставка, треба питати, в кого його орендують. Потім іти скаржитися в сільраду чи райдержадміністрацію. Рідко, коли рибалку не послухають, — пояснює головний інженер Полтававодгоспу Володимир Кириленко. Ця установа контролює використання водойм області.

У Головне управління Полтавадержрибохорона за останній рік ніхто не скаржився на заборону ловити рибу.

— Те, що місцеві можуть рибалити у ставку безкоштовно, повинна прописати в договорі оренди сільрада або райдержадміністрація, — роз’яснює начальник іхтіологічної служби Полтавадержрибохорони Ярослав Беззубенко. — Орендар ставка не може заборонити риболовлю. Але в нього є підстави не дозволити людині перебувати на орендованій території. Щоб брати плату за вилов риби, він повинен звернутися до науковців, які розроблять режим використання водойми.

Якщо ставок у селі — дозвіл на його оренду дає сільрада. Якщо за межами населеного пункту — райдержадміністрація. Рішення про надання водойми в тимчасове користування приймає сесія сільської або районної рад. З цього року ставки винаймають на конкурсній основі. Термін оренди — до 49 років. За гектар водойми беруть 60–120 грн за рік.

— За Конституцією, об’єкти водного фонду є надбанням народу, — пояснює Володимир Кириленко. — Власники не мають права забороняти відпочинок на водоймі, спортивну риболовлю, водопій для худоби.

На порушення прав рибалок орендарями можна скаржитися в місцевий відділ міліції, до сільської або районної рад та у Полтавадержрибохорону за телефоном у Кременчуці: 8 (266) 3 80 06.

Раніше існували ставки для спортивної риболовлі. Ними опікувалося обласне товариство мисливців та рибалок. Нині таких водойм одиниці. Безкоштовно на них дозволено рибалити членам УТМР.

Полтавадержрибохорона має 10 місць для спортивного та любительського рибальства. Всі вони — на березі Дніпродзержинського водосховища в Кременчуцькому районі. Із закінченням періоду нересту 11 червня там можна безкоштовно виловити до 3 кг риби на людину.


Источник: gpu.ua
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
28.06.2008 14:26 Диканька
В сели Чернечый Яр вобще все ставки арендованы негде рыбы половить, бо местный умник такой как Передрий, самый лучший ставок в аренду взял и некого не пускает там ловить а хотя там рыбы до него было море, а он говорил что он туда рыбу впускает, ето неправильно старая рыба остается !!! С этим надо как-то бороться бо они за 160 гр в год арендуют ставок, а берут с него очень много надо сделать чтоб закрытых ставков не было бо для них они постоянно открытые там постоянно стоят ихние сети !!! И мне интересно как взымаеться плата, почему она везде разная ?????

10.01.2009 17:01 12589
Полтава.
На мою думку, якщо людина бере в оренду певну водойму, то вона має повне право встановлювати умови вилову риби третіми особами.Зовсім інша справа, коли мова йде про певні знижки для місцевого населення, а про безкоштовну риболовлю не може бути й мови, хіба що орендар має альтруїстичні нахили.Адже орендар не лише сплачує орендну плату в 160 гривеннь ЗА ГЕКТАР, а й окрім того вкладає чимало грошей та праці у водойму, щоб мати з цьго якийсь зиск.Доречі орендна плата надходить у місцевий бюджет установи яка надає оренду, тобто, це Ваші, панове,доплати, ремонти сіл та заробітні плати з преміями.(чи Ваших односельців).Мене цікавить, чому Ви, такі "свідомі громадяни"раніше не піклувалися про свої водойми, а тільки й знали, що порибалити та насмітити, а тепер, коли людина взялася за справу, може хоч порядки наведе, А ВИ ЗАГЛЯДАЄТЕ ЙОМУ В РОТА:ДЕ ТА СКІЛЬКИ ВІН МАЄ, ТА ЩО І КУДИ ПЛАТИТЬ????? Не вистачає розуму хазяйнувати у місцевих громад, нехай хазяйнують люди у яких хватає на це сил, працелюбності й розуму.

10.01.2009 19:27 Аноним
демакратею хатели , вот и палучили. шо не нравицца?

10.01.2009 19:29 Аноним
челавек взял в аренду ставок не пускает шоб его засрали , а вам не нравеццо? пошли нах!!!!

10.01.2009 19:30 Аноним
бери орендуй пруд, и бери денег склько влезет. кто мешает?

26.01.2009 20:06 Аноним
Фігня це все!!!Орендар не має права забороняти ловити таку рибу як: карась, плотва, окунь та інші види смітєвих риб. За законом України дозволяється розводити карпа...,товстолоба, білого-амура(можна і інші, але за згодою відповідних органів).ви можете виловити наприклад в день не більше 3 кг. карася. Орендар може дозволити ловити рибу в спеціально відведені для цього дні!!!А ми рибалки не маємо права виловлювати рибу запущену орендарем, бо будемо притягнуті до кримінальної відповідальності. Орендар який бере ставок в оренду, бере його тільки для розводу риби. Но коли ставок приват. то ми не маємо на нього ніякого права і тоді власник, що хоче те і робить. Читайте свої права і будьте обізнані бо орендарі- злі люди. Хоча у мене знайомий орендар і він багато з чим зімною не погоджувався, але коли я йому дав почитати відповідні накази і закони то він був сильно розчарований. Орендарі, будьде обізнані а Ви рибалки знайте свої права.

26.01.2009 20:11 Аноним(знову я)
А для організації аматорського вилову риби орендарі які мають зазначені вище документи повинні розробити Порядок здійснення любительського рибальства погоджений з органами рибоохорони та відвести спеціальну ділянку водойми для надання цих послуг. Лише за наявності таких документів орендар має право продавати відловлювальні картки чи так звані ліцензії на вилов риби. Кожен орендар, який надає послуги з аматорського вилову риби на вимогу рибалки зобов’язаний пред’явити ці документи. В разі їх відсутності рибак-аматор має право безперешкодно та безкоштовно здійснювати вилов риби, оскільки в такій водоймі вся риба є об’єктом державної власності.

25.08.2009 14:41 Аноним
Та ... ... ... етим мудилам дать и все.Ато он бля орендовал и теперь мудак права качает хотя по законам не имеет права!!!

09.12.2019 01:02 Аноним
безпридел везде ! суки все орендарі ! вони бабло рубают тільки , срати вони хотіли на людей і закони ! орендарі в більшості бивші мусорята і ті що мають звязки з радами . вот и все Украина странна где не работают закони ...просто бесит все !!!!

09.12.2019 01:05 Аноним
Орендарі , коли спускают ставок вони забирают щуку и карася , окуня и т.д...продают на ринках потом ! Хочя права не мають забирати, коли будут діяти закони і коли люди будуть займати пости чесні а не корупціонери , тоді буде краще! Починати потрібно з себе ! Але і не боятись відстоювати свої права ! РАДЖУ ВСІМ РИБАЛКАМ , ЯКЩО ПОРУШУЮТЬ ВАШІ ПРАВА ЗВЕРТАТИСЬ В ПРОКУРАТУРУ !!!

09.12.2019 01:09 Аноним
Чим більше буде звернень в прокуратуру від людей , тим краще для вас же ! Не бійтесь згаяти час свій на цю справу, ви зробите добро для багатьох рибаків ! Якщо написати в прокуратуру а потім в суд. Повірте суд буде на вошій стороні, якщо ви праві. !!! Просто у нас люди можуть тільки під ніс собі бубоніти і вдома висказувати не більше !

От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: