Новости ›› Полтава и область

Мазепа у вишиванці: у Полтаві одягнули пам'ятник Гетьману

16.05.2019 13:00 | просмотров: 331
Сьогодні, 16 травня, в день вишиванки у національний одяг вбралися не лише полтавці, а й Гетьман Іван Мазепа. Одягнути пам'ятник Гетьману у вишиту сорочку вирішили полтавські свободівці. Зізнаються, ідею запозичили у львів'ян, де не раз пам'ятник Нептуну одягали в святкові шати.

У Полтаві ж головним ініціатором «одягання» Мазепи став Юліан Матвійчук. З товаришами він замовив автовишку, щоб зняти заміри з Гетьмана, а головною виконавицею ідеї стала його мама, Людмила Матвійчук.

– Нам здалося, що варто і наші полтавські пам’ятники робити живими, комуні кувати з ними і , в тому числі , і наряджати. Ідея прийшла десь близько двох тижнів тому і відразу почали реалізовувати, поміряли його, а потім моя мама, яка займається пошивом одягу, взялася шити «мегавишиванку», – розповів Юліан.

Власне вишиванка для Мазепи не є вишитою, манжети на рукавах – вишита стрічка, спереду ж – імітація вишивки, а точніше вручну намальований орнамент.

Не обійшлося і без певних складнощів, під час примірки, яка, до речі, була всього одна, виявилося, що сорочка на Гетьмана мала, довелося швидко докуповувати тканину та дошивати.

Загалом, на пошиття сорочки пішло близько 6 метрів тканини. А до роботи долучилося 9 майстрів, говорить Людмила Матвійчук і додає, що на ідею сина відреагувала з ентузіазмом та навіть «не встигла злякатися»:

– Я дуже рада, що вишиванка підійшла по розміру Гетьману. Було складно, адже була лише одна примірка, та й заміри робила не я. Ми не вишивали, адже це дуже важко зробити, тим паче в такі стислі терміни. Вишивку малювали пастеллю та олівцями. Це робила Леся Макуха. На рукавах – стрічка. До цього ми шили і величезні прапори, а от одягати пам’ятник довелося вперше.

Побачити ошатного Мазепу можна буде лише сьогодні. Завтра вранці її знімуть. Проте, в планах одягати Мазепу щороку до Дня вишиванки. Сподіваються, говорить Юліан Матвійчук, що до наступного року вишиванка на Мазепі буде вже справді вишитою.

Традиція наряджати пам’ятники – не нова. Так, в Одесі до Дня Незалежності вишиту сорочку вдягають на пам’ятник Дюку. Приміряв українське національне вбрання до Дня незалежності України і хлопчик, що пісяє, в Брюсселі. Пам’ятнику діячам «Руської трійці» та Івану Франку в Івано-Франківську теж вдягали вишиті сорочки. Вишиту червоним сорочку надягали і на Либідь – столичний пам’ятник засновникам Києва.

Источник: kolo.news
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: