Новости ›› Полтава и область

У Полтаві планують тимчасово скасувати пільгове харчування школярів

12.09.2018 11:00 | просмотров: 161
Через не проведення тендера до старту навчального року школярам пільгових категорій планують тимчасово скасувати безоплатне харчування

Найближчого засідання, яке відбудеться 12 вересня, Полтавського міськвиконком планує тимчасово скасувати пільгове харчування для школярів. Причиною стало те, що тендер на такі послуги не був проведений до початку навчального сезону. Відповідний проект рішення був опублікований на сайті Полтавської міськради.

Згідно з документом, на період проведення процедури закупівлі послуг з організації шкільного гарячого харчування дітей виконком призупинить дію пункту 1 свого рішення «Про організацію безоплатного гарячого харчування дітей і учнів та встановлення вартості харчування на 2018 рік у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти державної та комунальної форми власності Полтави», зі змінами.

До цього пункту входять такі пільгові категорії:

діти-сироти;
діти, позбавлені батьківського піклування;
учні ЗОШ № 39 та № 40;
діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти;
учні 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну cоціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
учні, батьки яких захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни;
учні, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) в районі проведення антитерористичної операції, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України.
Зазначимо, що аналогічне виконкому рішення планують прийняти і під час найближчої сесії Полтавської міськради, яка запланована на 21 вересня. Депутати також мають тимчасового призупинити дію свого рішення, яке розширило список пільговиків, до проведення тендера.

Нагадаємо, до кінця січня 2018 року усі школярі, що потрапляли під перші чотири пункти цього списку, не платили за харчування у навчальних закладах. Фінансування цієї послуги для них йшло з бюджету Полтави.

У січні управління освіти Полтавського міськвиконкому провалило тендер на шкільне харчування. Антимонопольний комітет зобов’язав скасувати закупівлю через порушення. Оплату для пільговиків переклали на батьків, опікунів тощо.

У лютому управління відшукало спосіб частково вирішити проблему. Частину дітей вирішили харчувати за рахунок додаткових угод до підписаних раніше договорів. Для цього список пільговиків скоротили майже вдвічі. Решта мала сплачувати за сніданки вже самостійно.

Таким чином управління освіти «дотягнуло» до кінця навчального року. Виконувати вимогу АМКУ про скасування тендера чиновники не поспішали. Звинувачували у цьому Комітет, який нібито не дав роз’яснень.

4 липня виконком затвердив нову вартість сніданків у школах, а заразом і поновив список пільговиків. За планом, з вересня безоплатне харчування мало повернутися у норму, яка була в декілька разів меншою від тієї, яка була до зимового тимчасового скорочення.

Того ж місяця, рішенням Полтавської міськради список пільговиків збільшили ще на дві категорії: діти АТОвців та діти, загиблих в АТО.

Тим часом, тендер на харчування, оголошений ще 9 листопада 2017 року, управління освіти скасувало тільки 1 серпня 2018-го. Того ж дня був оголошений новий. Він менший за очікуваною вартістю, бо менші строки поставки та менша кількість школярів-пільговиків.

Ця закупівля поки не завершена — триває процес подання пропозицій. Аукціон призначений на 17 вересня. Він визначить найвигідніші пропозиції. Потім ще, як мінімум кілька тижнів триватиме перевірка документів учасників. Лише після цього будуть підписані договори.

Тобто пільгове харчування управління освіти не зможе забезпечити до початку жовтня. І скористатися додатковими угодами чиновники не зможуть — усі терміни та розміри попередніх договорів вичерпані. Тому до підписання нових угод усе харчування у школах здійснюється за рахунок батьків або осіб, що їх замінюють.

Источник: poltava.to
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Добавить новость
Новостной информер new
Свежие новости всегда на страницах Вашего сайта
Реклама:
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: