Новости ›› Полтава и область

Вже завтра на полтавців чекає фестиваль українських короткометражок “Відкрита ніч” (програма)

24.06.2016 11:00 | просмотров: 629
У ніч з суботи на неділю – з 25 на 26 червня у Полтаві на Соборному Майдані поруч із пам’ятником гетьману Івану Мазепі пройде етап всеукраїнського кінофестивалю «Відкрита ніч». Цей захід організовують обласне товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка спільно з народним депутатом України Юрієм Бубликом організовує цей захід. Початок о 22-00 год. 25 червня . Перегляд короткометражних фільмів триватиме протягом усієї ночі до 4 год. ранку.


ПРОГРАМА КІНОФЕСТИВАЛЮ “ВІДКРИТА НІЧ. ДУБЛЬ -19”

1. “The End”

Микита Лиськов

(анімація) 11”

Веселі історії про кінець світу

2. “Наживо”

Лідія Гужва

(документальне) 6”

Епізод з нічного життя бойової позиції в селі Піски.

3. “Мішень”

Роман Попатько

(ігрове) 13’20”

Не готовий служити хлопець ховається від призову в селі у свого дідуся. Він боїться померти за свою країну, яку не розуміє і не здатний вбити за її ідеї. Всі ідеї зникають коли солдат вперше має натиснути на курок; коли або ти, а бо тебе; коли мішень – жива людина.

4. “Мама”

Тетяна Полянська

(анімація) 4”

Що готова зробити мати заради щастя своєї дитини?

5. “Донбас. Життя попереду”

Олена Солодовнікова

(документальне)

Дитинство, покалічене війною, по обидва боки лінії фронту. Як діти стають заручниками ситуації і політичних поглядів батьків. Як війна ламає тендітну підліткову психіку і чого чекати від покоління війни – бажання світу або помсти за вбитих і покалічених родичів? Глобальний меседж – як зробити так, щоб діти не успадковували і не продовжували війну, яку розпочали, їхні батьки?

6. “Шрам”

Юлія Тамтура

(ігрове) 16”

Слід на обличчі, як слід болю у душі. Чи загояться рани минулого?

7.“Приватний урок”

Лілія Остапович

(ігрове) 07’10”

Історія про дорослішання одного хлопчика, котрий по вуха закоханий у вчительку музики.

8. «Чарівний Чарівник»

Анастасія Кравченко

(анімація) 01’25”

Казкове вирішення вторинної переробки склотари.

9.”Дім”

Анна Корж

(документальне) 14’40”

Дім – це місце, де зберігаються твої мрії, твоє щастя, твій спокій. Але що робити, коли виїхати треба негайно, без роздумів? Тоді, єдине, що залишається, це зберігати його в серці і мріяти про повернення кожною клітинкою своєї душі.

10.«Формула коломийки»

Іван Сауткін

(документальне) 16’00”

Це дуже простий фільм про дуже простих людей. З декількох фрагментів повсякденного життя складається шматочок закарпатського щастя що зветься “коломийка”.

11.“Відлуння”

Олександр Шкрабак

(ігрове) 16’50”

Сучасна Україна. Крематорій. Дві жінки очікують прах своїх чоловіків. Перша – вдова полковника, який помер від серцевого нападу в сауні. Друга – вдова добровольця, який помер від ворожої кулі в зоні АТО. Дві несхожих одна на одну жінки, з різними поглядами на події, які відбуваються в країні.

12.“Сходознавець”

Максим Курочкін, Анастасія Матешко

(ігрове) 07’15”

Виступити на радіо в прямому ефірі запрошують відомого сходознавця Романа Сомовіна Крушіді. На порядку денному питання “Схід-Захід”. Слухачі повинні проголосувати, хто ж ми? Програма добігає кінця, а сходознавець так і не встиг сказати ні слова…

13.«Дякую, мамо!»

Марія Теребус

(ігрове) 04’00”

Мама-полтергейст допомагає синові позбавлятися дівчат, допоки не з’являється та, яка завойовує прихильність матері.

14.«Найближчі до Бога»

Славік Бігун

(документальне) 19’45”

Сімейне жертвоприношення нової європейської війни. Стисла історія сучасної України на прикладі двох сімей, які руйнує війна. Залишаються дідусь, внучка і наша надія.

15. «Репатріот»

Анна Лисун

(документальне) 18’00”

Юрко Фединський відроджує кобзарські традиції в Україні: він не тільки грає, а й майструє інструменти зі своїми учнями. Разом із дружиною і дітьми створює навколо власний світ і живе заради улюбленої справи – кобзарства.

16. «Іспит»

Гліб Ведєнєєв

(ігрове) 08’45”

Студент не підготувався до екзамену та запізнився. Викладач не розуміє такого ставлення студента до навчання. Між ними виникає діалог, у ході якого з’ясовуються певні факти з життя хлопця. У професора з’являється бажання розібратися у ситуації.

17.«Двері»

Ріта Кузьміна

(ігрове) 17’45”

Київська журналістка приїжджає в село розслідувати зникнення тварин, але виявляється замкненою в готельному номері з прибиральницею. Чи знайдуть вони вихід?

18.«Халабудка»

Манук Депоян

(анімація) 11’10”

Головний герой фільму – Халабудка – не просто прабатько сучасних будинків зі скла і бетону, а й початок всього сучасного. Халабудка – старий будиночок, на якому час залишив свій відбиток. На вигляд дідок, а характером – дитина. Історія маленького Халабудки – це історія про пам’ять, вдячність і любов до свого коріння.

19.”BIG MAN”

Kабаєва Тетяна Олексіївна

(анімація) 04’00”

Велетенський Чолов’яга на cвіті існував, велетенську душу чоловік той мав…

20.«Театральні кроти»

Микола Воротинцев

(документальне) 12’20”

Один день з життя працівників театральної сцени.

21.«Рік в Ізюмі»

Ганна Ярошевич

(документальне) 03’55”

Тяжке, вимушене і нове життя українських переселенців-пенсіонерів. Історія літнього подружжя, в життя якого увірвалась війна. Рятуючись від пострілів, вони вимушені були залишити свій дім та переїхати в безпечне місто Ізюм. Проте і на новому місці доля приготувала їм випробування…

22.”Білі слони”

Яна Антонець

(ігрове) 15’06”

Фільм за мотивами оповідання Ернеста Хемінгуея «Білі Слони». Дія відбувається у привокзальному кафе, на забутому Богом старовинному вокзалі, посеред мальовничих українських Карпат. Ми стаємо свідками найскладнішої розмови між чоловіком та жінкою, які намагаються виправдати один перед одним своє рішення.

23.”РОВЕР”

Антон Сьомін

(ігрове) 10’00”

У гонитві за “легкими грошима”, двоє хлопців наважуються пограбувати дядька одного з них. Вісімнадцятирічний Сашко знову повертається додому під ранок, де його чекає невдоволена мати, яка і гадки не має, де був її син. Його молодший брат мріє про велосипед і хто, як не Сашко може йому допомогти?

24. «Різдвяний гармидер»

Мартинюк Дмитро

(анімація) 07’10”

«Різдвяний гармидер» – це епізод 26-серійного анімаційного циклу передач «Any day Holyday» про новорічні традиції різних країн, розробленого київською студією DMart Production спеціально для закордонного ТВ ринку, яка розрахована на аудиторію 12+. Цей 7-ми хвилинний епізод занурить глядача у неймовірну святкову атмосферу українського Різдва, та познайомить з п’ятьма казковими помічниками Діда Мороза.

25.«Волонтери війни»

Юлія Шашкова

(документальне) 16’50”

“Ми є народ, якого правди сила ніким звойована ще не була” Нове покоління волонтерів продовжує традиції стародавнього козацького села Бесідки.

26.«Ґолден лав»

Павло Остріков

(ігрове) 12’20”

Це провінційна історія про самотнього сорока п’ятилітнього Віктора, який наважився прийти на побачення-п’ятихвилинки заради кохання.

27.”Скажи “кукурудза!”

Валерия Кальченко

(ігрове) 15’00”

Що, якби Рокі Бальбоа був дівчиськом з Польщі, з дефектом мовлення та 152 см на зріст, котре мріє вступити до театрального університету в Києві?

28.«Птахи»

Ірина Сергеєва

(анімація) 09’15”

Авторське кіно. Мальовнича, казкова істроія кохання, де почуття надають людям справжні крила… Фарби на екрані весь час змінюються, не дають можливість зупинитися. Всі картини, які малює дівчина, виконані у техніці живопису маслом на склі і знято камерою в процесі малювання.

29.«Жінки війни: На фронті і в тилу»

Марина Устюшкіна

(документальне) 17’50”

Історія двох жінок з одного міста (Нетішин, Хмельницька обл.): одна з яких, колишній міський голова, вирушивши волонтером в Щастя в червні 2014 року, прийняла рішення залишитися служити в ЗСУ. Інша – мати чотирьох дітей, стала активним військовим волонтером, допомагала забезпечувати солдат на фронті, допомагала пораненим та полоненим.

30.“Любов креветок”

Соломiя Томащук

(ігрове) 14’30”

За кілька годин до Нового року молода пара розходиться. Кожен з них іде святкувати окремо, але думають вони про правильність свого рішення.

Довідково.
«Нам сказали, що українського кіно немає. Ми не повірили і зробили кінофестиваль «Відкрита ніч», – так заявив засновник фестивалю, відомий український режисер Михайло Іллєнко. «Відкрита Ніч» народилася у червні 1997 року як огляд найцікавіших здобутків саме українського кіно. Фестиваль спрямований об’єднати творчу молодь з усієї країни. Фестиваль щорічно розширює свою географію. Родзинкою фестивалю є його широка географія – завдяки передовим технологіям «Відкрита Ніч» охопила десятки міст України , серед них і Полтаву, у форматі он-лайн-трансляції. Нині фестиваль виконує місію пошуку молодих талантів, які можуть стати новими обличчями українського і світового кіно. Вперше у Полтаві показ фільмів у рамках цього всеукраїнського фестивалю було організовано Полтавським обласним товариством «Просвіта» з ініціативи та сприяння її голови Миколи Кульчинського у 2009 році. За 18 років роботи фестивалю у складі журі побували понад 100 відомих митців не лише України, а й світу. Серед них: Ліна Костенко, Олег Скрипка, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, кінознавець з Польщі Гжегож Пеньковський, композитор Вірко Балей (США) та багато інших.

Источник: np.pl.ua
Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: