Новости ›› Разное

На чому можна зекономити у вашому домі

12.07.2014 19:00 | просмотров: 1344
Україна щорічно втрачає 185 мільярдів гривень через неефективне використання енергоносіїв.

Як зменшити витрати енергії і, відповідно, зекономити гроші розповіла Поліна Башкіна, волонтер Energy Evolution UA для Української правди життя. Близько місяця українка змінювала своє ставлення до споживання енергії і описала власний досвід наприкінці експерименту.
Ми «випускаємо» нові дороги та армію через незакручений кран

Мене було складно викрити в зайвій в екосвідомості. Кожен день я із задоволенням витягувала 333 кінські сили з 4,5 літрового мотора, навідріз відмовлялася вимикати прилади з розетки. А, йдучи з дому, залишала собаці світло, тому що «їй темно і самотньо».

Мої рахунки автоматично оплачуються інтернет-сервісом, я ніколи не звертаю увагу на цифри у квитанціях, і економити мені, як і багатьом з вас, було не комільфо.

Про енергоефективність я знала тільки те, що без хабарів ЖЕКу навіть лічильників не встановити, а якщо і встановиш, тобі все одно не прийдуть їхні опломбувати – і тут несподівано для себе опинилася в Національному екологічному центрі України. У рамках «Року сенсу» у мене є місяць. Стислі часові рамки і «брат біля воріт» мотивують зробити щось значуще для країни. Я починаю екологічний експеримент.

З’ясувалося, що у одного із співробітників НЕЦУ є давня мрія: зробити всеукраїнський проект з енергозбереження. А біль від втрати Криму не дає вкотре відкласти мрію на потім. Тепер нас двоє. Змовники. Вирішуємо діяти.

Я починаю студіювати першоджерела – вникаю: адже у мене, дитини Радянського Союзу, крім речівки «Крапля за краплею, крапля за краплею – і океан, закрийте кран», схоже, в голові нічого і не відклалося. «Абстрактна» економія незабаром набуває цілком зрозумілі обриси.

З’ясовується, що Україна імпортує 40% всіх енергоносіїв. При цьому ми щороку втрачаємо 185 млрд. грн. через неефективне використання енергії. Виявилося, що 35% – це втрати населення, наші з вами втрати.

Українець примудряється «спожити» удвічі більше не тільки, ніж енергосвідомий норвежець, але навіть ніж житель Болгарії – країни зі схожим кліматом.

Ну, добре. +185000000000 Щорічних втрат – це багато чи мало? Виявляється, це 3100 км доріг 1 категорії («автобан») щорічно (для порівняння: відстань між Львовом і Донецьком – 1230 км). Це – 925 нових вітчизняних поїздів. 185 млрд. – це 8 бюджетів України на освіту, 16 бюджетів на армію або більше 6000 (!) бюджетів на енергоефективність.

Далі більше. З’ясовую, що я, так само як і кожен українець, віддала $ 280 за російські енергоносії в 2013. 150 млрд. грн. заплатила Україна за імпорт російського газу і ядерного палива. Тут у мене наступає патріотичний шок, який дає необхідну енергію і аргументи, щоб діяти.

Стає абсолютно ясно: енергоефективність – це вже питання національної безпеки, а не тільки власного гаманця.




З чого починається енергетична революція

Останні пару тижнів вже не відчуваю себе скнарою, коли закриваю кран під час чищення зубів або миття голови – переді мною «маячить» велика мета – Енергетична Еволюція в Україні. Холодний душ вранці приємно бадьорить; і взагалі, доктор Комаровський стверджує, що холод – це корисно. Відмовляюся від прання при високих температурах і стежу, щоб завантаження пральної машини була повною. Більше того, тепер і вдень роблю те, що раніше робила тільки вночі.

А ще відключаю прилади з розетки (так можна зберегти до 8% електроенергії). Модель поведінки, побутові звички поступово змінюються – і я розумію, що це не так страшно, як могло здатися. Це ніби гра: ти немов заново вивчаєш свій будинок, квартиру, шукаєш, де можеш допомогти йому стати ефективніше. У той час, поки ми з вами мріяли про розумний будинок, наші будинки мріяли про розумних господарів.

Але наскільки відчутними будуть ці маленькі кроки? Чи здатні вони істотно вплинути на ситуацію? Надія є. З’ясовую, що споживання енергоресурсів можна скоротити майже вдвічі – ~ на 45,8%. Це ~ 29,3 млрд. куб. м. природного газу – більше, ніж Україна імпортувала з РФ в 2013.

Та й на одному тільки опаленні житловий сектор може заощадити більше 30 млрд. гривень на рік.

Якщо почати берегти газ, воду, електроенергію, тепло, кожна сім’я може заощадити на комунальних послугах близько 2500 грн. на рік. Для когось, між іншим, це місячна зарплата. На що б ви її витратили?

Ніколи не думала, що колись стану асоціювати з собою слово "економія". Але тепер ви знаєте, як я докотилася до такого життя. До того ж, економити буває так приємно: прийняти душ удвох. Чи не помити чашку з–під пакетованого чаю. Ну, або повечеряти при приладах нічного бачення.

Поделиться с новостью друзьями
Комментарии
От:
Проверка на человечность. Введите сегодняшнее число без ведущего нуля
Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: